logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Sport w czasie epidemii

Niedziela, 3 maja 2020 (19:41)

Przeczytaj, co dzieje się w świecie sportu. Przekazujemy skrót wiadomości.

Od poniedziałku kluby ekstraklasy mogą wznowić treningi w małych grupach. Piłkarze Legii Warszawa tego dnia najpierw przejdą organizowane przez PZPN testy na obecność koronawirusa, a następnie sprawdzą swoją wydolność.

x x x

Od 4 do 9 maja treningi w drużynach piłkarskiej ekstraklasy będą mogły się odbywać w 14-osobowych grupach – wynika z opublikowanego 2 maja rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

x x x

Dwa berlińskie kluby Union i Hertha poinformowały, że wszystkie przeprowadzone wśród piłkarzy i pracowników sztabów testy na obecność koronawirusa miały wynik negatywny. Bramkarzem Unionu jest Rafał Gikiewicz, a napastnikiem Herthy Krzysztof Piątek.

x x x

Rugbiści ekstraligowej Juvenii Kraków w czwartek wznowią treningi na boisku zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. Drugi trener „Smoków” Łukasz Kościelniak nie kryje, że obostrzenia rządowe dot. organizacji ćwiczeń bardzo utrudniają ich przeprowadzenie.

x x x

Wicemistrz olimpijski z Pekinu oraz dwukrotny mistrz świata w judo Wang Ki-Chun został aresztowany w Korei Południowej pod zarzutem napaści seksualnej na nastolatkę – poinformowały tamtejsze media.

x x x

Bułgarski bokser Kubat Pulew zapowiedział, że nie zrezygnuje z pojedynku o mistrzostwo świata z Anthonym Joshuą. To oznacza, że w najbliższym czasie nie dojdzie do brytyjskiej hitowej walki unifikacyjnej Joshuy z Tysonem Furym.

JG, PAP

Aktualizacja 3 maja 2020 (19:44)

NaszDziennik.pl