logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Sport w skrócie

Piątek, 12 czerwca 2020 (21:04)

Co wydarzyło się w sporcie? Przeczytaj.

Trener reprezentacji Polski Maros Kovacik powołał 18 koszykarek na pierwsze i jedyne letnie zgrupowanie kadry, które rozpocznie się 23 czerwca w Gniewinie. W tym gronie są kapitan drużyny 36-letnia Martyna Koc i wracająca do kadry po kontuzji Angelika Stankiewicz.

x x x

Tegoroczne Grand Prix Azerbejdżanu, Singapuru i Japonii zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa – poinformowali organizatorzy. Na początku czerwca podano kalendarz skróconego sezonu mistrzostw świata Formuły 1, który rozpocznie się 5 lipca. Zawiera tylko wyścigi w Europie.

x x x

Alex Dujshebaev, prawy rozgrywający PGE VIVE Kielce, znalazł się w najlepszej siódemce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych minionego sezonu. Na najlepszego trenera został wybrany David Davis z Telekomu Veszprem.

x x x

Powrót kibiców na piłkarskie i żużlowe stadiony będzie możliwy na razie przy wypełnieniu trybun maksymalnie w 25 procentach – potwierdzono w piątek. Stosowne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie, która była szeroko zapowiedziana już wcześniej, opublikowano w Dzienniku Ustaw.

x x x

Jennings Franciskovic w nadchodzącym sezonie ekstraklasy siatkarzy będzie występował w PGE Skrze Bełchatów. 25-letni rozgrywający z USA o miejsce w składzie będzie rywalizował z reprezentantem kraju Grzegorzem Łomaczem.

x x x

Organizatorzy lekkoatletycznego mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie 23 sierpnia nie zaproszą Norweżki Therese Johaug, która w czwartek w Oslo uzyskała najlepszy wynik w tym roku na świecie na dystansie 10 000 metrów. Powodem jest jej dopingowa przeszłość.

x x x

Piłkarze angielskiej ekstraklasy podczas pierwszej kolejki po wznowieniu sezonu wesprą ogólnoświatowy ruch antyrasistowski, zakładając koszulki z napisem „Black Lives Matter” zamiast nazwisk – podały brytyjskie media.

 

JG, PAP

Aktualizacja 12 czerwca 2020 (21:05)

NaszDziennik.pl