zdjęcie

Sport w skrócie

Niedziela, 1 listopada 2020 (17:55)

Co wydarzyło się w sporcie? Przeczytaj!

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo wygrali tenisowy turniej ATP na twardych kortach w Wiedniu. W finale rozstawiony z numerem 3 duet pokonał Brytyjczyków Jamie Murraya i Neala Skupskiego 7:6 (7-5), 7:5. To czwarty triumf Polaka w stolicy Austrii.

x x x

Mercedes został po raz siódmy z rzędu mistrzem świata konstruktorów Formuły 1. W niedzielę sukces tego teamu przypieczętowali Brytyjczyk Lewis Hamilton, który wygrał wyścig o Grand Prix Emilii-Romanii, oraz drugi na mecie Fin Valtteri Bottas.

x x x

Organizatorzy tenisowego ATP Finals – kończącego sezon turnieju masters, zapowiedzieli, że chcą przeprowadzić zawody bez kibiców w Londynie w dniach 15-22 listopada, mimo ogłoszenia całkowitego lockdownu w Anglii.

x x x

Ewa Brodnicka (19-1, 2 KO) przegrała jednogłośnie na punkty z Amerykanką Mikaelą Mayer (14-0, 5 KO) walkę o mistrzostwo świata World Boxing Organisation (WBO). Pojedynek odbył się w MGM Grand w Las Vegas.

x x x

Drużyna Southampton, której piłkarzem jest Jan Bednarek, pokonała na wyjeździe Aston Villę 4:3 w 7. kolejce i awansowała na trzecie miejsce w tabeli angielskiej ekstraklasy. Polski obrońca w pierwszej połowie doznał kontuzji i nie wrócił już na boisko po przerwie.

x x x

Prowadzący w tabeli AC Milan pokonał na wyjeździe Udinese 2:1 w 6. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Bohaterem spotkania był Zlatan Ibrahimović, który asystował przy pierwszym golu gości i zdobył drugiego efektowną przewrotką.

x x x

Były mistrz świata kategorii junior ciężkiej (WBA, WBO, IBF, WBC) Ołeksandr Usyk (18-0, 13 KO) wygrał na punkty z Dereckiem Chisorą (32-10, 23 KO) na gali bokserskiej w Londynie. Ten pojedynek był eliminatorem do walki o pas WBO wagi ciężkiej.

x x x

Z powodu pandemii koronawirusa nie odbędą się zaplanowane na styczeń 2021 roku kolarskie wyścigi kategorii World Tour w Australii: Tour Down Under i Cadel Evans Great Ocean Road Race. Taką decyzję podjęli organizatorzy, obawiający się ograniczeń w ruchu lotniczym.

x x x

Władze koszykarskiej ligi NBA obawiają się, że rozpoczęcie nowego sezonu w styczniu, zamiast proponowanego końca grudnia, dodatkowo powiększy jej straty o kwotę od 500 mln do miliarda dolarów. Zatwierdzenie terminu opóźniają negocjacje ze związkiem zawodników.

x x x

Europejska Federacja Piłki Ręcznej poinformowała o odwołaniu łącznie dziewięciu meczów w rozpoczynających się 4 listopada eliminacjach mistrzostw Europy 2022 mężczyzn. Już wcześniej podano, że nie dojdzie do skutku zaplanowane na przyszłą niedzielę w Płocku spotkanie Polska – Holandia.

x x x

Amerykanin Gervonta Davis (24-0, 23 KO) znokautował w szóstej rundzie Meksykanina Leo Santa Cruza (37-2-1, 19 KO) na gali bokserskiej w San Antonio. Stawką pojedynku były pasy mistrza świata WBA dwóch kategorii – super piórkowej i lekkiej.