zdjęcie

Bez wątpliwości

Czwartek, 10 października 2019 (16:32)

Polscy siatkarze nie dali żadnych szans Egiptowi, wygrywając 3:0 w meczu 7. kolejki odbywającego się w Japonii Pucharu Świata.

Mając na uwadze zarówno zmęczenie zawodników, jak i klasę przeciwnika, trener Vital Heynen przed dzisiejszym spotkaniem dokonał wielu roszad w składzie. I tak, na boisku zabrakło dwóch bombardierów, Bartosza Kurka i Wilfredo Leona, a w rolę pierwszego atakującego wcielił się Marcin Kaczmarek, na rozegraniu pojawił się Marcin Komenda, a obok nich znalazł się Michał Kubiak, który do Japonii przyleciał kilka dni później od kolegów. Być może natłok zmian spowodował, że na początku nasi mieli trochę problemów ze skruszeniem egipskiego bloku. Sposób znalazł dopiero Kaczmarek, który pojawił się na linii zagrywki przy stanie 10:10, a zszedł w niej przy wyniku 16:10. W tym momencie stało się jasne, że Biało-Czerwoni partii nie oddadzą – i jej nie oddali.

Drugiego seta Polacy rozpoczęli imponująco, a gdy prowadzili 7:2, wydawało się, że będzie ona miła i szybka. Nagle jednak coś się zacięło, swoje zrobiła przymusowa przerwa spowodowana przez sędziów stolikowych, którzy pomylili się w obliczeniach punktów i na tablicy wyników niespodziewanie pojawił się remis 10:10. Pięć kolejnych akcji na swoją korzyść przechylili jednak Polacy i ponownie jak w secie poprzednim – okazało się to punktem zwrotnym.

Trzecia odsłona przebiegła już bez większych emocji. Nasi prowadzili od początku i tylko systematycznie powiększali przewagę. Wygrali ją zdecydowanie, bardzo wysoko, a cały mecz zgodnie z planem, 3:0. W naszej ekipie najskuteczniejszym zawodnikiem był tym razem Artur Szalpuk, który zdobył 15 punktów. 10 dołożył Karol Kłos.

Dziś Biało-Czerwoni zmierzą się z Australią. Po siedmiu kolejkach podopieczni Heynena mają na koncie sześć zwycięstw i jedną porażkę, z Amerykanami.

Polska – Egipt 3:0 (25:19, 25:18, 25:16).

Polska: Marcin Komenda, Artur Szalpuk, Norbert Huber, Łukasz Kaczmarek, Michał Kubiak, Karol Kłos, Damian Wojtaszek (libero) oraz Maciej Muzaj, Aleksander Śliwka.

Egipt: Abdallah Abdalsalam Bekhit, Omar Hassan, Mohamed Abdelmohsen Seliman, Rashad Atia, Ahmed Shafik, Hisham Ewais, Mohamed Hassan (libero) oraz Hossam Abdalla, Ahmed Mohamed (libero), Abdelrahman Seoudy, Ahmed Omar, Mahmoud Mohamed.