logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Apel z więzienia

Poniedziałek, 5 stycznia 2015 (15:13)

Aktualizacja: 6 stycznia 2015 (09:34)

Mary Wagner, kanadyjska obrończyni życia, mimo że przebywa w więzieniu, nie zaprzestała swojej walki o nienarodzone dzieci. Katoliczka apeluje o modlitwę i podjęcie postu w intencji poczętego dziecka kobiety przebywającej razem z nią w więzieniu w Milton.

Bezkompromisowa w upominaniu się o prawo do życia każdego dziecka, odważnie podjęła osobistą walkę z cywilizacją śmierci, rozmodlona i skromna – taka jest Mary Wagner. Za swoją gorliwą i niestrudzoną postawę naraża się na więzienie. Również tam stara się upominać o tych, których życie jest zagrożone.

Na profilu „Solidarni z Mary Wagner” na Facebooku została opublikowana wiadomość od Jane Wagner, matki obrończyni życia. Informuje ona, że córka podjęła w więzieniu post i modlitwę w intencji kobiety-współwięźniarki będącej w stanie błogosławionym. Jej dziecko – wyjaśniono w wiadomości – ma 6,5 miesiąca. Dziecko ma przyjść na świat około 17 marca br.

Jane Wagner dodaje, że jej córka napisała listy do naczelnika więzienia, a także do więziennej pielęgniarki, którzy – jak zaznaczyła Mary – wspomagają kobietę w wyjeździe do centrum aborcyjnego. Listy otrzymali również strażnicy towarzyszący matce w czasie wyjazdu z więzienia. Mary w skierowanym do nich słowie podkreśliła, że wszyscy są „współwinni zabicia niewinnego i zdolnego do życia człowieka”.

„Proszę wszystkich waszych ludzi, aby się modlić za to życie, tak jak Mary, jak również pościć w tej intencji, jeśli byliby chętni” – apeluje Jane Wagner.

Mary Wagner od dwóch tygodni przebywa w więzieniu dla kobiet w Milton koło Toronto. Została tam osadzona po tym, jak przed świętami Bożego Narodzenia weszła do placówki aborcyjnej Bloor West Village w Toronto, gdzie zabija się dzieci poczęte. Katoliczka rozdawała białe i czerwone róże matkom tam przebywającym. Na obrończyni życia ciążą zarzuty naruszenia nadzoru kuratorskiego, a także zakłócenia działalności gospodarczej. Tak bowiem określana jest działalność placówek mordujących dzieci w łonie matek.

Na stronie CitizenGO istnieje możliwość podpisania się pod petycją skierowaną do ambasador Kanady w Polsce. Dotychczas wsparcie Kanadyjce okazało blisko 32 tys. osób. Chcesz okazać solidarność tej niestrudzonej obrończyni życia? Podpisz się pod petycją w jej obronie i zachęć innych. Petycja dostępna jest TUTAJ.

Izabela Kozłowska

NaszDziennik.pl