logo
logo

Zdjęcie: www.free-linda.net/ Inne

Gibbons na wolności!

Sobota, 16 maja 2015 (11:00)

Aktualizacja: Niedziela, 17 maja 2015 (08:19)

Linda Gibbons po 7 tygodniach od aresztowania została zwolniona z więzienia. Sąd zdecydował również, że obrończyni nie musi wnosić kaucji, jak domagała się prokuratura.

Portali LifeSiteNews przypomina, że Gibbons w przeszłości wiele razy była aresztowana za naruszenie tzw. strefy buforowej. Jest to w myśl kanadyjskiego prawa przestrzeń wokół placówek aborcyjnych, w której nie można prowadzić żadnej działalności pro-life.  

Dzień po odbywającym się w Ottawie Marszu dla Życia decyzją sądu Gibbons została zwolniona z więzienia. Początkowo zakładano, że Gibbons będzie mogła opuścić więzienie jedynie po poręczeniu majątkowym. Jednakże sąd zdecydował o zrezygnowaniu z tego środka.

– Jestem pozytywnie zaskoczona – powiedziała portalowi LifeSiteNews Linda Gibbons.

W ciągu ostatnich 20 lat w imię walki o obronę życia spędziła w więzieniu 10 lat i 8 miesięcy.

– Wszyscy musimy nieść nasze krzyże – powiedziała Gibbons. Wezwała także ludzi dobrej woli o większe zaangażowanie w walce z cywilizacją śmierci.

Za walkę w  obronie życia wyrok odsiaduje inna obrończyni życia, Mary Wagner. Sąd skazał ją na 10 miesięcy więzienia, karę grzywny, a także na zakaz zbliżania się do wszystkich placówek aborcyjnych w prowincji. Wagner opuści więzienie w sierpniu tego roku.

Rafał Stefaniuk

NaszDziennik.pl