logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Marsz we Lwowie

Wtorek, 24 maja 2016 (02:15)

Marsz dla Życia we Lwowie przejdzie ulicami tego miasta w niedzielę, 29 maja.

 

Jak sprawa obrony życia na Ukrainie jest ważna, pokazują dramatyczne dane. Według szacunków podanych przez ks. abp. Światosława Szewczuka w ciągu roku zabija się w tym kraju ok. 2 milinów dzieci poczętych.

– Kiedy byłem w Wielkim Tygodniu u greckokatolickiego biskupa lwowskiego ks. bp. Benedykta Aleksiejczuka, prosił, aby Polacy pomogli im walczyć o obronę życia, gdyż sytuacja na Ukrainie jest dramatyczna, jeżeli chodzi o brak szacunku dla poczętego dziecka – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Jacek Kotula.

– W samym tylko Lwowie w szpitalach tygodniowo poprzez aborcję zabijanych jest 200 dzieci – przytacza dramatyczne dane obrońca życia z Rzeszowa. Podczas lwowskiego marszu będzie prezentowana wystawa „Matki mężne czy szalone?”, której autorką jest Marta Dzbeńska-Karpińska. Wystawa przedstawia historię kobiet, które urodziły dzieci mimo zagrożenia życia lub zdrowia. Plansze ze zdjęciami i ich świadectwami są prezentowane w Polsce, pokazywane były w Niemczach i Szwecji. Teraz, przetłumaczone na język ukraiński, dzięki pomocy obrońców życia z Rzeszowa będą obecne we Lwowie.

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik