logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Apelacja dla życia

Wtorek, 20 września 2016 (03:23)

W budynku Sądu Najwyższego w Toronto odbędzie się jutro rozprawa apelacyjna Mary Wagner. Łączmy się duchowo z Kanadą w tym ważnym dniu.

 

Apelacja dotyczy braku zgody na przesłuchanie przez sąd lekarzy. Podczas jednej z wcześniejszych rozpraw Mary Wagner, kanadyjska obrończyni życia, wnioskowała o możliwość wypowiedzenia się przed sądem specjalistów. W sposób naukowy przedstawiliby oni, kiedy zaczyna się ludzkie życie. Ich zeznania byłyby zapewne kluczowe, gdyż Kanada, która w konstytucji odwołuje się do Boga i mówi o poszanowaniu praw każdego człowieka, w rzeczywistości pozbawiła jakichkolwiek praw dzieci poczęte. Człowiek otrzymuje tam ochronę dopiero w momencie urodzin.

Obrońcy życia są traktowani jak najgorsi przestępcy i skazywani przez kanadyjski sąd na więzienie za „naruszanie przestrzeni” ośrodków aborcyjnych. Na rozpatrzenie swojej apelacji Mary Wagner czekała dwa lata. Dopiero po 1,5 roku od jej złożenia termin wyznaczono na 16 maja br. Jednak kiedy się zbliżał ten dzień, sprawę przesunięto na jesień.

– Mary Wagner poinformowała, że w dniu 21 września o godzinie 13.10 (kanadyjskiego czasu) w kaplicy św. Szczepana w centrum Toronto ofiarowana będzie Msza św. w intencji tej rozprawy sądowej oraz nienarodzonych dzieci. Mary Wagner prosi nas o to, abyśmy w tym dniu, kiedy w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Mateusza, przyłączyli się do tej modlitwy – podkreśla ks. Piotr Bałtarowicz.

Proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Siemysłowie (diecezja wrocławska) pragnie odpowiedzieć na prośbę Mary Wagner, która dwukrotnie gościła w Polsce, w tym w siemysłowskiej parafii. Kapłan zachęca wszystkich do duchowej łączności z Toronto 21 września o godz. 19.10 (czasu polskiego), choćby w dziesiątce Różańca świętego.

– Tego dnia o godz. 18.00 w naszej parafii w Siemysłowie odprawiona zostanie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, modlić się będziemy Różańcem świętym. A o godz. 19.00 celebrowana będzie Msza św. w intencji rozprawy sądowej w imieniu nienarodzonych dzieci – zapowiada ks. Piotr Bałtarowicz.

Już wcześniej kapłan stał się inicjatorem modlitwy solidarności z kanadyjskimi obrończyniami życia i za nienarodzonych. Od stycznia do maja proponował modlitwę 16. dnia każdego miesiąca. Teraz, po kanonizacji (odbyła się 4 września br.) św. Matki Teresy z Kalkuty, apostołki życia, zachęca do Różańca w tych intencjach każdego czwartego dnia miesiąca.

– Poinformowałem o tej inicjatywie Mary Wagner, która przyjęła ją z wielką wdzięcznością – podkreśla ks. Bałtarowicz.

 

Drogi Czytelniku,

zapraszamy do zakupu „Naszego Dziennika” w wersji elektronicznej

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik