logo
logo

Zdjęcie: NASA Goddard Space Flight Center/ Licencja: CC BY 2.0/ Wikipedia

Cyklon Debbie pustoszy Australię

Wtorek, 4 kwietnia 2017 (21:21)

Ciało kobiety i jej dwojga dzieci wyciągnięto w poniedziałek z rzeki Tweed w stanie Nowa Południowa Walia. To już łącznie pięć ofiar śmiertelnych cyklonu Debbie, który w ubiegłym tygodniu nawiedził Australię. Trzy osoby są wciąż zaginione – poinformowały we wtorek władze.

Do tragedii doszło w poniedziałek, gdy kobieta straciła panowanie nad kierownicą na drodze pokrytej grubą warstwą błota i wpadła do rzeki. Z samochodu udało się wydostać ośmioletniej dziewczynce, która zaalarmowała dorosłych.

– Nurkowie policyjni wyciągnęli z pojazdu trzy ciała – poinformowała miejscowa policja. Utonęła 43-letnia kobieta i jej dwoje dzieci: 7- i 11-letnie.

Debbie, cyklon czwartej kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona, atakowała kurorty turystyczne, powalała słupy energetyczne, pustoszyła uprawy trzciny cukrowej i doprowadziła do zamknięcia kopalń. Ewakuowano dziesiątki tysięcy ludzi. Był to najpotężniejszy cyklon, który nawiedził Australię od 2011 roku, kiedy cyklon Yasi zniszczył domy, kurorty i plony na północy stanu Queensland.

Według zrzeszenia australijskich ubezpieczycieli, straty w wyniku cyklonu szacowane są na ponad miliard dolarów australijskich (770 mln USD). 

RS, PAP

Aktualizacja 15 października 2017 (20:30)

NaszDziennik.pl