logo
logo

Zdjęcie: / Inne

Mary Wagner aresztowana

Sobota, 9 grudnia 2017 (18:29)

Aktualizacja: Sobota, 9 grudnia 2017 (22:02)

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny kanadyjska obrończyni życia została aresztowana w jednym z ośrodków aborcyjnych w Toronto.

 

 „8 grudnia Mary wróciła do więzienia za wejście do kliniki aborcyjnej, z różami i propozycją wsparcia dla matek i dzieci” – zaalarmowała, prosząc o modlitwę, w liście do przyjaciół z Polski, mama Mary Wagner Jane.  

Mary Wagner została aresztowana 8 grudnia w Toronto w „Medical Center”. Na zdjęciach dokumentujących moment jej zatrzymania widać, jak policjanci „wleką” ją klęczącą zakutą w kajdanki.

 „Przywołując to, co tysiące ludzi powiedziało o niej sędziemu podczas sierpniowego procesu: Mary jest łagodna, życzliwa, odważna, pełna wiary, cierpliwa, pełna nadziei i modlitwy, inteligentna i elokwentna, pełna współczucia i poświęcenia” – napisała pani Jane.

W korespondencji podkreśla:  „Mary wkracza do ośrodków zabijania, ponieważ Chrystus jest tam w swoim najbardziej bezbronnym przebraniu, niechcianym i bezbronnym dziecku. Uwielbia zarówno matkę, jak i dziecko, pragnąc okupu od śmierci obydwojga, która jest im przynoszona (fizyczna śmierć dziecka i duchowa śmierć matki). Działania Mary oparte są na miłości, najpierw do Ojca w niebie, a potem do niemowląt i ich matek. Ona daje im róże nadziei i wolności w zamian za ich dzieci”.

– Mary Wagner nie ustanie w walce o życie dzieci poczętych. To, że wchodzi do ośrodków aborcyjnych, mimo świadomości kolejnego zatrzymania, świadczy o tym, jak z wielką determinacją chce ratować poczęte dzieci, zagrożone zabiciem. Wiemy, że jej walka przynosi owoce w postaci uratowanych przed aborcją bezbronnych, przynajmniej kilka było takich sytuacji, czy to w ośrodkach aborcyjnych, czy też w więzieniu, gdzie Mary jest świadkiem miłości – podkreśla Jacek Kotula z Fundacji PRO – Prawo do Życia, na którego zaproszenie Mary Wagner dwa razy gościła w Polsce.

„Możemy jej pomóc modlitwą oraz korespondencją z zapewnieniem o solidarności. Jak zawsze powtarza Mary, modlitwa oraz słowa wsparcia, które otrzymuje, są dla niej bardzo ważne – zaznacza Jacek Kotula.

Jutro, 10 grudnia, o godz. 12.00 w parafii św. Jana Chrzciciela w Krakowie (ul. Dobrego Pasterza 117) będzie sprawowana Msza św. w intencji Mary Wagner. 

– Tę Mszę św. planowaliśmy już wcześniej, aby Panu Bogu polecać ważne dla obrony życia intencje. Chcieliśmy się modlić dla Mary o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Patronki Życia Poczętego Matki Bożej z Guadalupe. W związku z aresztowaniem Mary będziemy prosić szczególnie gorąco o jej uwolnienie – zaznacza Zbigniew Piłat, inicjator Mszy św. Prośbę o modlitwę w intencji Mary Wagner przekazał już do wielu swoich znajomych i do kilkudziesięciu zgromadzeń zakonnych. 

W czasie Eucharystii zgromadzeni modlić się będą także o to, aby polski parlament zaakceptował obywatelską inicjatywę ”Zatrzymaj aborcję„, aby wszyscy rządzący państwami uznawali naturalne prawo do życia dla nienarodzonych.

– Walka o życie nienarodzonych trwa w całym świecie. Mary Wagner jest niezłomna w tej walce. Dzieci nienarodzone, również te zupełnie zdrowe, w Kanadzie nie chroni żadne prawo, a aborcję dokonuje się tam na życzenie przez cały okres życia prenatalnego dziecka – zaznacza Zbigniew Piłat. – Mary Wagner będzie więziona, dopóki nie zmieni się nieludzkie prawo w Kanadzie – ocenia Zbigniew Piłat. – Warto w tym miejscu przytoczyć słowa Ojca Świętego Jana Pawła II z jego homilii w Kaliszu 4 czerwca 1997 r. – dodaje, przywołując je: ”Cywilizacja, która odrzuca bezbronnych, zasługuje na miano barbarzyńskiej. Choćby nawet miała wielkie osiągnięcia gospodarcze, techniczne, artystyczne i naukowe„.

Mary Wagner już blisko dziesięć razy była aresztowana. W więzieniu spędziła w sumie około sześciu lat. Ostatni wyrok skazujący usłyszała w połowie września br. Kanadyjska obrończyni życia została skazana na 9 miesięcy więzienia, (w zawieszeniu), 50 godzin pracy społecznej i grzywnę 300 dolarów dla ”swoich ofiar„ (trzech pracownic kliniki aborcyjnej, ”które doznały silnego wzburzenia„ i kobiety wykonującej aborcję). 

W obronie Mary Wagner do sędziego prowadzącego wówczas jej sprawę nadeszła korespondencja z różnych stron świata w tym przede wszystkim od Polaków.  W sprawie Mary Wagner nadesłanych zostało ponad 850 listów referencyjnych, 34000 e-maili, 67000 podpisanych petycji.

Jeden z listów napisała matka dziecka ocalonego przez Mary. Kobieta będąc w siódmym tygodniu ciąży, była ”zrozpaczona i bezradna„, Mary okazała jej wiele miłości. Dzięki temu nie zabiła swego dziecka i urodziła synka.

Poprzednie aresztowanie Mary miało miejsce 12 grudnia zeszłego roku w święto Matki Bożej z Guadelupe – Patronki Życia. Teraz Mary Wagner wybrała dzień, w którym czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. To też świadczy o wielkiej duchowości maryjnej Mary Wagner. Na dzień ratowania dzieci wybiera dni dedykowane Matce Bożej. 

Małgorzata Bochenek

NaszDziennik.pl