logo
logo

Zdjęcie: google.com/maps/ Internet

Strzelanina w Jacksonville

Poniedziałek, 27 sierpnia 2018 (14:26)

Napastnik, który otworzył ogień do uczestników turnieju gier wideo w Jacksonville, na Florydzie, zabił dwie osoby, zanim popełnił samobójstwo. 11 osób zostało rannych – poinformował na konferencji prasowej w niedzielę szeryf Jacksonville Mike Williams.

 

„Na miejscu zginęły trzy osoby. Jedną z nich był podejrzany, który odebrał sobie życie” – powiedział szeryf. 

Williams zidentyfikował napastnika jako 24-letniego Davida Katza, mieszkańca Baltimore, który był uczestnikiem turnieju. Dodał, że Katz ranił 9 osób, 2 dalsze odniosły rany, uciekając z miejsca strzelaniny.

Do szpitala w Jacksonville przewieziono sześć osób; jedna z nich jest w stanie ciężkim, pozostałe pięć w stanie stabilnym. 

Ustalono, że Katz przyjechał do Jacksonville, aby uczestniczyć w transmitowanych online rozgrywkach turnieju popularnej gry wideo Madden NFL 19 opartej na meczach ligi NFL (futbolu amerykańskiego). Miał zostać wyeliminowany z rozgrywki, ponieważ popełnił zbyt dużo błędów.

Eiminacje odbywały się w restauracji Chicago Pizza w dzielnicy Jacksonville Landing. Znajduje się tam duży kompleks restauracji, barów, lokali rozrywkowych i sklepów usytuowanych wzdłuż wybrzeża rzeki St. Johns.

Był to już trzeci przypadek strzelaniny w miejscu publicznym na Florydzie w ciągu ostatnich dwóch lat. W lutym br. w strzelaninie w szkole średniej w Parkland zginęło 17 osób. Dwa lata temu uzbrojony napastnik zabił 49 osób w klubie nocnym w Orlando.

RP, PAP

NaszDziennik.pl