logo
logo

Zdjęcie: caritas.pl/ -

Wspierają remont liceum w Aleppo

Czwartek, 18 lipca 2019 (20:11)

W ormiańskim liceum im. Karen Jeppe w Aleppo praca wre. Trwa gruntowny remont głównego budynku szkoły, który ucierpiał w trakcie walk toczonych na terenie miasta. Caritas Polska przekazała 76 tys. zł na dofinansowanie remontu szkoły, w tym renowację pomieszczeń służących nauczaniu przedmiotów przyrodniczych.

Nieprzekraczalnym terminem ukończenia robót jest początek roku szkolnego 2019/2020. W drugim, mniejszym budynku w 2017 roku zostały przeprowadzone niezbędne prace remontowe umożliwiające prowadzenie zajęć edukacyjnych.

W ramach remontu oczyszczono klasy z gruzu, wymieniono instalację elektryczną i hydraulikę. Zakupiono nowe biurka, wymieniono drzwi i okna. Naprawiono również zbiornik dostarczający wodę na parter budynku i ukończono remont toalet. Obecnie pomieszczenia są odmalowywane.

– Od 2016 roku Caritas Polska przekazała do Syrii ogromną kwotę ponad 46 mln zł – przypomina ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska. – Chciałbym bardzo serdecznie podziękować naszym darczyńcom, parafianom, diecezjanom, który ciągle wspierają przede wszystkim chrześcijan w Syrii, w Aleppo. Ta pomoc, która płynie z Polski, jest bardzo ważna. Będąc w Aleppo, od wielu ludzi słyszałem wielkie „dziękuję”, to pomoc, która bezpośrednio trafia do mieszkańców tego zrujnowanego miasta – dodaje.

Ormiańskie liceum im. Karen Jeppe zostało założone w 1947 roku w Aleppo. Patronką liceum jest Karen Jeppe, duńska filantropka, która poświęciła swoje życie ormiańskim uchodźcom w Aleppo – zwłaszcza osieroconym dzieciom i wdowom, uciekającym przed ludobójstwem w trakcie I wojnie światowej.

Więcej podobnych historii na www.bliskiwschod.caritas.pl.

W pomoc dla mieszkańców Syrii można się włączyć poprzez:

• program „Rodzina Rodzinie”

• wpłaty na konto Caritas Polska: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

• SMS charytatywny o treści SYRIA na numer 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT)

RP, KAI

NaszDziennik.pl