logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Trump oskarża Google'a

Wtorek, 6 sierpnia 2019 (21:27)

Prezydent USA Donald Trump oskarżył Google'a o prowadzenie „bardzo nielegalnych” działań przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi. 

Prezydent już wcześniej wyrażał opinię, że koncern technologiczny z Mountain View starał się udaremnić jego elekcję w 2016 roku. We wtorkowej serii tweetów Trump ostrzegł, że „bardzo uważnie” obserwuje działania Google'a przed przyszłoroczną kampanią wyborczą.

Miesiąc wcześniej amerykański przywódca przyjął w Białym Domu grupę swoich internetowych zwolenników i publicystów, z którymi rozmawiał o doświadczeniach „cenzury” w sieci. Trump stwierdził wówczas, że Facebook, Google i Twitter „tłamszą” głosy konserwatywne, i ogłosił, że jego administracja bada sposoby na zapewnienie dodatkowej ochrony „wolności słowa” w internecie. 

Amerykański prezydent bezpośrednio skrytykował na Twitterze również szefa Google'a, Sundara Pichaiego. Ponownie podniósł także poruszoną wcześniej przez miliardera Petera Thiela kwestię działalności dostawców popularnej wyszukiwarki internetowej w Chinach. 

RP, PAP

Aktualizacja 25 września 2019 (11:39)

NaszDziennik.pl