logo
logo

Zniszczenia na Filipinach Zdjęcie: Cerilo-Ebrano/ PAP/EPA

Rośnie bilans ofiar

Środa, 30 października 2019 (11:19)

Co najmniej 7 zabitych i 400 rannych to bilans trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,6, które nawiedziło we wtorek wyspę Mindanao na południu Filipin – wynika z najnowszych danych władz, które przytacza w środę agencja EFE.

 

Wśród nowych ofiar śmiertelnych władze wymieniają kobietę, której dom został zniszczony w wyniku osunięcia się ziemi. Kolejny zabity nie został jeszcze zidentyfikowany.

Według najnowszych danych do szpitali i klinik w wyniku trzęsienia ziemi na Minandao trafiły w sumie 394 osoby; większość – w prowincji Cotabato leżącej na południowym zachodzie wyspy.

Skutki wstrząsu – który uszkodził co najmniej 133 obiekty infrastruktury publicznej i ok. 90 proc. domów w prowincji Tulunan – odczuło ponad 8,4 tys. ludzi, z których 3,5 tys. ewakuowano do specjalnych ośrodków.

Według Filipińskiego Instytutu Sejsmologii i Wulkanologii trzęsienie ziemi spowodował ruch w lokalnym uskoku na głębokości ok. 7 km, ok. 25 kilometrów na północny wschód od miasta Tulunan (prowincja Cotabato) i ok. 60 km od Davao – największego miasta na wyspie i trzeciego na całych Filipinach.

 

AB,PAP

NaszDziennik.pl