logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

To Bóg powołał małżeństwo

Niedziela, 19 kwietnia 2015 (20:16)

Żyjemy w epoce globalnej rewolucji przeciwko człowiekowi, małżeństwu, a także powstałej na małżeństwie rodziny – stwierdza ks. prof. Tadeusz Guz podczas drugiego dnia rekolekcji wielkopostnych dla Polonii kanadyjskiej w Calgary.

Od 22 marca do 28 marca ks. prof. Tadeusz Guz, kierownik Katedry Filozofii z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, głosił rekolekcje wielkopostne dla Polonii kanadyjskiej w parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Calgary.

Tematem rekolekcji było hasło: „Idźmy przez nasze życie katolickie drogą duchowo-religijną wyznaczoną niezwykle aktualnym nauczaniem Sługi Bożego Księdza Prymasa Augusta kardynała Hlonda”. Głównym tematem homilii drugiego dnia rekolekcji był sakrament małżeństwa.

„Rodzina chrześcijańska, a zwłaszcza w pojęciu katolickim, jest boską instytucją, która istnieje nie z łaski kogokolwiek, ale istnieje tylko z ustanowienia boskiego. I od Boga samego ma swoje prawa i nakazy. Małżeństwo chrześcijańskie i rodzina chrześcijańska ma swoje cele, które wyznacza stwórca”.

Całą homilię możesz zobaczyć TUTAJ.

Homilia z pierwszego dnia rekolekcji TUTAJ. 

RS

Aktualizacja 23 kwietnia 2015 (14:15)

NaszDziennik.pl