logo
logo

Zdjęcie: @JMZavalaOficial/www.aleteia.org/ Inne

Figurka Maryi ocalała z pożaru

Środa, 26 sierpnia 2015 (11:51)

Do niezwykłego wydarzenia doszło w bazie wojskowej El Goloso. Wybuchł tam pożar, w wyniku którego z bazy pozostały zgliszcza. Okazało się, że w środku zwęglonego obszaru stoi figurka Matki Bożej z Lourdes, zupełnie nieuszkodzona!

Do niezwykłego wydarzenia doszło w lipcu br. w bazie wojskowej El Goloso, która jest położona w pobliżu stolicy Hiszpanii, a jest siedzibą pancernej brygady piechoty Guadarrama. Jak podaje kilka różnych serwisów informacyjnych, wybuchł tam pożar, w wyniku którego z bazy pozostały zgliszcza. Gdy płomienie zgasły, ku zaskoczeniu żołnierzy okazało się, że w środku  zwęglonego obszaru stoi figurka Matki Bożej z Lourdes, zupełnie nieuszkodzona! 

Żołnierze byli zszokowani, gdyż okazało się także, że nawet trawa w pobliżu figurki nie została dotknięta przez płomienie, a w wazonie wciąż stoją świeże kwiaty. Wszystko wyglądało tak, jakby płomienie nie dosięgły przestrzeni wokół figurki Maryi. Żołnierze nie mogli wyjaśnić tego niezwykłego zjawiska. 

Opowieść szybko się rozprzestrzeniła. Byli i tacy, którzy podejrzewali oszustwo. Przeprowadzone badania rozwiały jednak wszelkie wątpliwości. 

Do pożaru w bazie wojskowej El Goloso doszło 30 lipca, kiedy Hiszpanie zmagali się z falą upałów. 

Małgorzata Pabis, www.aleteia.org

NaszDziennik.pl