logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: arch./ Inne

Cudowny Medalik ratunkiem dla świata

Wtorek, 27 listopada 2012 (11:14)

Aktualizacja: Wtorek, 27 listopada 2012 (11:36)

„O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami…” – dokładnie od 182 lat zawierzenie to ludzie na całym świecie kierują do Najświętszej Panienki Matki Kościoła. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Objawiającej Cudowny Medalik.

27 listopada 1830 roku w paryskim klasztorze Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo Maryja Niepokalana zawsze Dziewica ukazała się nowicjuszce Katarzynie Labouré.

Przenajświętsza Matka, zwracając się do młodej siostry zakonnej, poleciła jej, by postarała się o wybicie i rozpowszechnienie objawionego Cudownego Medalika. „Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru: wszyscy, którzy go będą nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli go będą nosili na szyi. Tych, którzy we mnie ufają, wieloma łaskami obdarzę” – rzekła Matka Boża do s. Labouré, której ukazały się także dwie strony medalika.

Na jego awersie zaprezentowana była postać Maryi, która wyciąga ku ziemi ręce. Emanują z nich promienie oznaczające łaski zlewane na ludzi. Maryję otacza napis: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy...”. Natomiast na rewersie Cudownego Medalika Maryja obejmuje znak krzyża, z umieszczoną pod nim literą „M”. Poniżej znajdowały się Najświętsze Serce Jezusa ukoronowane cierniem i obok - Niepokalane Serce Maryi przebite mieczem. Symbolizują one miłość Jezusa i Maryi wobec ludzi oczekujących na łaski.

Kolejne objawienie miało miejsce w grudniu 1830 roku. Boża Rodzicielka ukazała się s. Katarzynie wówczas po raz trzeci. W czasie objawienia trzymała w rękach złotą kulę z krzyżem. Natomiast na palcach dłoni miała pierścienie zdobione szlachetnymi kamieniami, z których rozchodziły się promienie.

Tym razem Przenajświętsza Panienka powiedziała: „Promienie, które widzisz, są symbolem łask, jakie zsyłam na tych, którzy mnie o to proszą. Szlachetne kamienie, które nie wysyłają promieni, symbolizują te łaski, o których zesłanie zapomniano prosić w modlitwie”.

Cudowny Medalik jest wyraźnym znakiem oddania swojego życia w ręce Niepokalanej, a także naszym świadectwem wiary i ufności w Jej orędownictwo.

Jednym z najbardziej znanych propagatorów Cudownego Medalika był św. Maksymilian Maria Kolbe. Ten polski gorliwy kapłan i męczennik podkreślał, że Medalik jest skuteczną bronią przeciwko szatanowi – naszemu największemu wrogowi.

Dzięki zaangażowaniu św. Maksymiliana tysiące katolików w Polsce, jak i wiele osób niewierzących otrzymało Cudowny Medalik, by mogli szerzyć szczere oddanie się w ręce Maryi zawsze Dziewicy, która jest naszą Przewodniczką do Królestwa Bożego.

Za przyczyną Cudownego Medalika miliony osób nawróciło się, inni otrzymali łaski uzdrowienia czy ratunek w chwili zagrożenia życia. Szczerze ufający w opiekę Niepokalanej Dziewicy poprzez Cudowny Medalik otrzymują ochronę przed działaniami szatana i wieloma niebezpieczeństwami czyhającymi na ludzi.

Izabela Kozłowska

NaszDziennik.pl