logo
logo

Szkocja

Ks. bp John Keenan Zdjęcie: / -

Różaniec w obronie życia

Czwartek, 5 października 2017 (03:36)

Szkocka diecezja Paisley w październiku podjęła wielkie dzieło codziennej modlitwy różańcowej o zakończenie aborcji.

 

– Wygląda na to, że mamy do czynienia z zorganizowaną i wytężoną kampanią przeciwko nienarodzonym dzieciom. Modlę się za tych lekarzy, którzy chcą się jej przeciwstawić, i proponuję nasz własny wytężony wysiłek w październiku, byśmy modlili się na różańcu o koniec aborcji – powiedział ks. bp John Keenan, ordynariusz Paisley niedaleko Glasgow.

Akcja codziennego odmawiania Różańca w intencji obrony życia została bardzo dobrze zorganizowana. Uczestnicy zachęcani są do umieszczania informacji o podjętej modlitwie w internecie na portalach społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter. Na stronie internetowej diecezji znajdują się okolicznościowe obrazki na każdy dzień października z dołączoną szczegółową intencją. Na przykład na 1 października wyznaczono modlitwę „za Kościół św. naszą Matkę, by Duch Święty Go prowadził i chronił od złego”. Obrazek przedstawiał św. Piusa X i jego słowa: „Gdybym miał armię odmawiających Różaniec, podbiłbym świat”. Na 2 października zaproponowano modlitwę za Ojca Świętego itd.

Zorganizowana kampania

W Wielkiej Brytanii mamy do czynienia z zorganizowaną kampanią aborcyjną, na którą złożyła się seria decyzji znaczących organizacji medycznych na rzecz dalszych zmian w prawie upraszczających dostęp do zabijania dzieci poczętych. Ostatnio Królewskie Kolegium Ginekologów i Położników (zrzeszające lekarzy) przegłosowało wniosek o podjęcie kampanii zmieniającej obowiązujące prawo. Wcześniej to samo uczyniło Królewskie Kolegium Położnych (zrzesza dyplomowane położne) i Brytyjskie Towarzystwo Medyczne.

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Piotr Falkowski

Nasz Dziennik