logo
logo

Zdjęcie: RomansTenNine/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Spotkanie młodych katolików na Syberii

Niedziela, 22 lipca 2018 (09:21)

Na Syberii trwa 7. krajowe spotkanie młodzieży katolickiej w Rosji. Bierze w nim udział ok. 250 młodych ludzi, duszpasterze i siostry zakonne. Uczestnikom towarzyszy także nuncjusz apostolski w Rosji ks. abp Celestino Migliore i ks. bp Cyryl Klimowicz, biskup diecezji irkuckiej – pod względem powierzchni największej na świecie – na terenie której trwa spotkanie.

– Zachęcam was, drodzy młodzi, byście o swoim powołaniu rozmawiali z Bogiem na kolanach [...] Nie bójcie się, Bóg nie chce dla was zła. Jego propozycja i jego łaska pomogą wam wypełnić wasze powołanie. Jeśli Pan naprawdę wzywa, daje też moc, by zrealizować to wezwanie – mówił ks. bp Cyryl Klimowicz, ordynariusz diecezji św. Józefa w Irkucku, do ponad 250 młodych, którzy przyjechali na jego zaproszenie na Syberię, by tam wziąć udział w 7. spotkaniu młodzieży katolickiej z całego kraju.

Tematem 7. krajowego spotkania młodych katolików w Rosji, które rozpoczęło się 19 lipca nad Bajkałem, są słowa „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30), które Papież Franciszek wybrał na temat tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży obchodzonego w diecezjach na całym świecie.

W sercu Syberii, na terenie największej pod względem powierzchni na świecie diecezji irkuckiej, zebrało się ok. 250 młodych, którym towarzyszy 17 księży i sióstr zakonnych oraz biskupi reprezentujący cztery spośród pięciu rosyjskich diecezji. Każdego dnia młodzi są zaproszeni do pogłębienia jednego konkretnego tematu. Pierwszego dnia rozmawiali o życiu wewnętrznym. Drugi przeznaczony jest na rozmowy o powołaniu, a młodzi mogą m.in. wziąć udział w „targach powołaniowych”, wzorowanych na Centrum Powołaniowym organizowanym w czasie Światowych Dni Młodzieży.

JG, KAI

Aktualizacja 22 lipca 2018 (09:22)

NaszDziennik.pl