logo
logo

Zdjęcie: Antonio Thomás Koenigkam Oliveira/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Brazylijczycy pokutują

Wtorek, 2 kwietnia 2019 (10:06)

Ponad 200 tys. wiernych uczestniczyło w tradycyjnej procesji pokutnej w Salvadorze we wschodniej Brazylii. Nabożeństwo organizowane było już po raz 34.

Wierni wyruszali po Mszach św. z trzech świątyń: Matki Bożej Niepokalanej i św. Wincentego oraz Matki Bożej Patronki Mórz. Ośmiokilometrowy orszak zakończył drogę w sanktuarium Dobrego Pana Jezusa. W czasie procesji wierni nieśli wielki krzyż – 6 m długości i 3 m szerokości.

W procesji pokutnej, będącej wydarzeniem archidiecezji prymasowskiej, wierni wyrażają publicznie swoją wiarę. Wspomniana procesja jest też wymownym znakiem jedności z miejscowym arcybiskupem Murilo Kriegerem.

„Już po raz 34. procesja pokutna naznaczona była wiarą, w której wierni uwielbiali Jezusa za Jego nieskończone miłosierdzie. Był to również odpowiedni czas, w którym wyrażaliśmy naszą miłość wobec serca Syna Bożego Jezusa Chrystusa, prosząc Go o łaskę nawrócenia, wyśpiewując naszą chwałę i prosząc o Jego łaskę i błogosławieństwo” – zaznaczył ks. Valter Ruy, koordynator wydarzeń organizowanych w archidiecezji prymasowskiej.

Bliżej Wielkiego Tygodnia na terenie całego kraju będą odbywać się różnorodne, tradycyjne wydarzenia związane z męką i śmiercią Jezusa Chrystusa. Brazylijczycy nie mają oporów w publicznym wyrażaniu swoich uczuć i przeżyć religijnych.

JG, KAI

NaszDziennik.pl