logo
logo

Zdjęcie: dphx.org/ -

Stawcie opór herezjom

Środa, 1 maja 2019 (14:56)

Do stawienia skutecznego oporu nadużyciom czasów współczesnych i obrony ludzkiej godności wezwał ordynariusz diecezji Phoenix w Arizonie. W swoim przemówieniu na krajowym spotkaniu katolickich liderów mówił o potrzebie bronienia prawdy.

Ks. bp Thomas Olmsted jako centrum współczesnego kryzysu moralnego wskazał niezrozumienie wagi ludzkiego ciała. Kluczowe jest prezentowanie dzisiejszemu społeczeństwu nauczania Kościoła w tej kwestii. Ordynariusz diecezji Phoenix ocenił, że klęska, jaką Papież Paweł VI przewidział w „Humane vitae”, spełniła się w naszych czasach. – Rewolucja seksualna z ostatniego stulecia spowodowała plagę nieszczęścia na skalę, jakiej nikt nigdy nie znał – podkreślał ks. bp Olmsted. Ideologię gender nazwał natomiast zradykalizowaną formą tej rewolucji.

– Dosyć! Mężowie i żony, matki i ojcowie, jesteście wezwani, aby mieć wielkie, idące pod prąd i odważne serca. Możecie zbudować coś lepszego, bardziej wolnego, hojnego i szlachetnego – zachęcał ks. bp Olmsted. Dodał również, że to sakramentalne małżeństwo stoi teraz na drodze ideologii gender. Dlatego też podstawową kwestią i obowiązkiem każdego katolika jest aktywne zaangażowanie w kwestię jego obrony, a także wstawianie się za nienarodzonymi dziećmi, niezależnie od ryzyka bycia prześladowanym.

RP, KAI

NaszDziennik.pl