logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Biskupi ostrzegają przed „rewolucją antropologiczną”

Poniedziałek, 2 września 2019 (22:00)

Portugalscy biskupi przypominają list Episkopatu z 2013 r., krytykujący rozpowszechnianie ideologii gender w szkołach. To odpowiedź na trwającą w Portugalii debatę dotyczącą edukacji seksualnej w szkołach. Przeciwnicy umieszczania w nauczaniu szkolnym elementów ideologii gender zebrali w ostatnim czasie ponad 32 tys. podpisów pod petycją w tej sprawie.

W liście pasterskim portugalscy biskupi ostrzegają, że ideologia gender ma na celu sprowokowanie „rewolucji antropologicznej”, która jest wtórna względem tożsamości seksualnej jako „stanu naturalnego i biologicznego”. „Jeśli mamy stać się świadkami wykorzystywania systemu edukacji do afirmacji i rozpowszechniania tej ideologii, musimy pamiętać o pierwszeństwie praw rodziców w kierowaniu edukacją ich dzieci” – piszą biskupi.

Podkreślają też, że „na płaszczyźnie ściśle naukowej twierdzenie, że można zrezygnować z cech biologicznych w identyfikowaniu różnic między mężczyznami i kobietami, jest iluzoryczne”.

W ostatnim czasie ponad 32 tys. osób podpisało się w Portugalii pod petycją dotyczącą „natychmiastowego zawieszenia” rozporządzenia nr 7247/2019, opublikowanego 16 sierpnia przez sekretarza stanu ds. obywatelstwa i równości Rosę Monteiro oraz sekretarza stanu ds. edukacji João Costa, na mocy których w portugalskich szkołach miałyby zostać wprowadzone zajęcia z edukacji seksualnej, zawierającej elementy ideologii gender.

RP, KAI

NaszDziennik.pl