logo
logo

Zdjęcie: Serge Melki/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Remonty paryskich kościołów

Czwartek, 24 października 2019 (13:43)

Paryżanie zdecydowali, że chcą przeznaczyć część funduszy przyszłorocznego budżetu partycypacyjnego na remont paryskich kościołów. W sumie przeznaczą na ten cel blisko 2,1 mln euro.

Począwszy od 2014 r. mieszkańcy Paryża głosują na projekty finansowane w ramach tzw. budżetu partycypacyjnego, który stanowi 5 proc. całego budżetu paryskiego Merostwa. W tym roku zadecydowali, by w ramach obywatelskich projektów sfinansować 5 projektów związanych z odnową kościołów katolickich. Wartość tych projektów to łącznie 2 mln 70 tys. euro i obejmuje pilne prace remontowe w paryskich świątyniach, m.in. renowację portyku XI-wiecznego kościoła Saint-Germain-des-Prés czy remont organów w słynącym z koncertów muzyki poważnej kościele Saint-Eustache w pierwszej dzielnicy.

Kwota blisko 2,1 mln euro to 2 proc. tegorocznego budżetu partycypacyjnego, na który miasto przeznaczyło 100 mln euro. W sumie w głosowaniu wyłoniono 192 projekty, spośród 430 zakwalifikowanych. W głosowaniu wzięło udział blisko 143,5 tys. mieszkańców stolicy Francji.

JG, KAI

NaszDziennik.pl