logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Sanktuarium w Lourdes otwarte

Poniedziałek, 1 czerwca 2020 (18:06)

Po dwumiesięcznym zamknięciu sanktuarium w Lourdes jest otwarte cały dzień, a pielgrzymi mogą modlić się w grocie objawień.

Od ubiegłej środy sanktuarium w Lourdes jest otwarte cały dzień, zniesiono ograniczenia, co do liczby osób mogących przebywać w sanktuarium. Tylko do wtorku obowiązują państwowe obostrzenia, które sprawiały, że do Lourdes mogli przyjeżdżać jedynie ci, którzy żyją w promieniu 100 km od sanktuarium.

Choć sanktuarium w Lourdes przez ponad 2 miesiące było zamknięte, to jednak nigdy nie ustała w nim modlitwa. Przed grotą czuwali posługujący tam kapelani, przedstawiając Maryi intencje, które w ogromnej liczbie napływały z całego świata. – Było tego niekiedy 1,5 tys. stron – wspomina ks. Nicola Ventriglia. – Intencje świadczące o wielkim cierpieniu i niepewności. Najbardziej bolała świadomość, że ludzie umierają bez możliwości pożegnania się z rodziną i pojednania z Bogiem – dodaje kapłan.

– Przez cały ten czas my, kapelani trzymaliśmy straż przed grotą. Tylko my mieliśmy do niej dostęp. Modliliśmy się non stop, od rana do wieczora. Czuliśmy się jak Mojżesz z wyciągniętymi rękami. Modliliśmy się za całą ludzkość. Byliśmy niczym płuca tej modlitwy świata. Bo tak wiele osób prosiło nas, byśmy ich reprezentowali przed Maryją, byśmy zanieśli do Niej ich modlitwy. Były dni, że mieliśmy po 1,5 tys. stron tych intencji, imion – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Nicola Ventriglia.

Wyznał, że dla kapelanów było to bardzo wzruszające. – Wiedzieliśmy, że jesteśmy tylko czubkiem góry lodowej tego ogromnego Ludu Bożego, który chciałby być w tym miejscu, a nie może. Wiemy, że to miejsce ma swoje powołanie. Wynika ono z obecności Maryi, która zechciała się tu objawić w 1858 r. i 18 razy spotkała się z Bernadetą. Maryja obdarzyła ją swoim uśmiechem, ale Bernadeta nie przestała stąpać twardo po ziemi, jakby nie było już cierpienia i problemów. Jednakże dzięki Maryi, Jej uśmiechowi to życie stało się piękniejsze, każdego dnia. I tak samo jest z wszystkimi, którzy zwracają się ku temu sanktuarium – podkreślił duchowny.

AB, KAI

Aktualizacja 1 czerwca 2020 (18:23)

NaszDziennik.pl