logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

zdjęcie

Zdjęcie: FOT. AKCJA KATOLICKA ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ/ Inne

Przyjaźń ze św. José

Piątek, 14 maja 2021 (00:01)

Aktualizacja: Piątek, 14 maja 2021 (09:31)

W ramach peregrynacji po archidiecezji gdańskiej relikwie św. José Sáncheza del Río w niedzielę 16 maja gościć będą w Gdańsku-Zaspie.

Parafia Opatrzności Bożej relikwie św. José Sáncheza uroczyście powita podczas Mszy św. o godz. 9.00. Zostaną one procesyjnie przyniesione do ołtarza przez przedstawicieli ministrantów, którzy we wprowadzeniu odczytają życiorys młodego meksykańskiego męczennika za wiarę.

Czas nawiedzenia organizuje i przeprowadzi działający przy parafii oddział Akcji Katolickiej pod przewodnictwem proboszcza ks. kanonika Kazimierza Wojciechowskiego.

– Osoby, które oglądały film „Cristiada”, przybliżający życie św. José Sáncheza del Río, poznały tę postać. Jednak z rozmów wiem, że dla wielu parafian jest on świętym mało znanym. Dlatego nawiedzenie w znaku relikwii naszej wspólnoty to szczególny czas przybliżania życia i męczeńskiej śmierci św. José – podkreśla Ryszard Balewski, prezes oddziału Akcji Katolickiej przy parafii Opatrzności Bożej w Gdańsku-Zaspie.

W przebieg peregrynacji bardzo zaangażowała się młodzież. – Ma ona rozprowadzać materiały dotyczące św. José. To wielka radość, że młodzi tak pięknie angażują się w to szczególne spotkanie ze swoim świętym rówieśnikiem. Gdy żył św. José Sánchez del Río, w Meksyku rządziła masoneria, która chciała zniszczyć Kościół katolicki. Święty José Sánchez del Río, z początku niesforny chłopiec, uformowany przez gorliwego kapłana, włączył się w rewolucję w obronie katolickiej wiary – zaznacza Ryszard Balewski.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik