logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Zdjęcie: fot.arch.pkwp.orh/ Inne

Różaniec dzieci

Poniedziałek, 4 października 2021 (12:18)

Aktualizacja: Poniedziałek, 4 października 2021 (14:02)

18 października włączmy się w międzynarodową akcję modlitewną „Milion dzieci modli się na różańcu”.

Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprasza do włączenia się do corocznej miedzynarodowej akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”. Wydarzenie będzie miało miejsce 18 października o godzinie 9.00.

W tym dniu na sześciu kontynentach dzieci z wielu krajów świata modlą się na różańcu w intencji pokoju na całym świecie. 

Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”. 

W 2020 r. Polska znalazła się na 1. miejscu w tej międzynarodowej akcji modlitewnej. Na kolejnych miejscach znalazł się Meksyk i Słowacja. W Polsce w ramach kampanii zarejestrowano ponad 67 tys. dzieci, a liczba zgłoszonych placówek (w większości szkół i przedszkoli) przekroczyła 700. Na międzynarodowej stronie internetowej akcji zarejestrowało się ponad 509 tys. dzieci ze 136 krajów świata.

Przeżyjmy zatem wspólnie ten dzień z Maryją, Matką Bożą Różańcową, pod patronatem św. Łukasza Ewangelisty, kronikarza najpiękniejszych modlitw Ewangelii i – jak podaje tradycja – autora pierwszych wizerunków Niepokalanej,  Matki naszego Zbawiciela.

Zapraszamy do współpracy katechetów i uczniów, młodzież katolicką, dzieci i ich rodziców. Modlitwa działa cuda! Wierzymy, że wspólnie możemy zmieniać świat, szczególnie tam, gdzie dochodzi do ciągłych ataków na chrześcijan. Modlitwa i czynna pomoc prześladowanym za wiarę w Jezusa Chrystusa da naszym Braciom i Siostrom w wierze siłę, by przetrwać ciężki czas.

Szczegółowe informacje na stronie www.modlitwamilionadzieci.pl.

AB, PKWp.org

NaszDziennik.pl