logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Bł. Księże Jerzy, oręduj za nami

Niedziela, 19 października 2014 (07:12)

Aktualizacja: 19 października 2014 (12:27)

Wprowadzenie relikwii bł.  ks. Jerzego Popiełuszki do sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Szczukach odbędzie się w niedzielę, 19 października 2014 r., w 30. rocznicę męczeńskiej śmierci kapelana „Solidarności”.

– Uroczystej Eucharystii o godz. 12.00 przewodniczyć będzie ks. bp Alojzy Orszulik SAC – pierwszy biskup łowicki, a kazanie wygłosi ks. prałat Wiesław Wasiński, który był kolegą kursowym błogosławionego – wyjaśnia w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl ks. Zdzisław Madzio, proboszcz parafii w Szczukach, dodając, że uroczystości w parafii mają podwójny charakter, gdyż oprócz wprowadzenia relikwii Szkoła Podstawowa w Chodnowie  będzie obchodzić 20-lecie nadania imienia ks. Jerzego Popiełuszki.

– To dla nas wyjątkowy dzień. Dzień pamięci i modlitwy za sprawą kapelana „Solidarności”. Podczas Mszy Świętej dzieci złożą w darze ołtarza listy napisane do błogosławionego ks. Jerzego – dodał ksiądz proboszcz.

Jak podkreślił ks. Zdzisław Madzio, wielkim darem dla każdego mieszkańca jest bł. ks. Jerzy, który był kapelanem „Solidarności” w trudnych chwilach, który nigdy robotników nie zostawił samym sobie.

– My też potrzebujemy takiego orędownika. Moi parafianie mają bardzo ciężko w tym roku, ponieważ głównie utrzymują się z sadownictwa, a jak wiemy, wciąż trwa rosyjskiego embargo. Dlatego cieszymy się, że w roku ogłoszenia ks. Jerzego patronem „Solidarności”, w roku rozpoczęcia procesu uznania cudu za przyczyną tego błogosławionego przybędzie on do nas, by nam błogosławić i wpierać nas – dodał ksiądz proboszcz.

MM

NaszDziennik.pl