logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Pomóżmy modlitwą arcybiskupowi

Sobota, 7 marca 2015 (17:43)

Aktualizacja: Niedziela, 8 marca 2015 (11:25)

Apel biskupów pomocniczych archidiecezji przemyskiej - ks. bp. Adama Szala i ks. bp. Stanisława Jamrozka o udzielenie wsparcia modlitewnego ks. abp. Józefowi Michalikowi w związku z rozprawą sądową przeciwko metropolicie.

Jako Księża Biskupi pomocniczy naszej archidiecezji pragniemy zachęcić Was do modlitewnej solidarności z Pasterzem przemyskiego Kościoła w związku z mającą się odbyć w czwartek, 12 marca br., rozprawą sądową przed przemyskim sądem.

Przypomnijmy, że w dniu świętowania we Wrocławiu rocznicy 90. urodzin księdza kardynała Henryka Gulbinowicza nasz Pasterz wygłosił okolicznościową homilię, w której zwrócił m.in. uwagę na zagrożenia, jakie niosą częste rozwody, pozostawiając dzieci bez pełnej rodziny. Mówił m.in.: Wiele dziś się mówi i słusznie o karygodnych nadużyciach dorosłych wobec dzieci. Tego rodzaju zła nie wolno tolerować, ale nikt nie odważy się pytać o przyczyny, żadna stacja telewizyjna nie walczy z pornografią, z promocją fałszywej, egoistycznej miłości między ludźmi. Nikt nie upomina się za dziećmi cierpiącymi przez brak miłości rozwodzących się rodziców, a to są rany bolesne i długotrwałe. Na naszych oczach następuje promocja nowej ideologii gender. Już kilkanaście najważniejszych uniwersytetów w Polsce wprowadziło wykłady z tej nowej i niezbyt jasnej ideologii, której programową radę stanowią najbar­dziej agresywne polskie feministki, które od lat szydzą z Kościoła i etyki tradycyjnej, promują aborcję i walczą z tradycyjnym modelem rodziny i wier­ności małżeńskiej.

Konstatacja ta spowodowała pozwanie Księdza Metropolity do sądu we Wrocławiu, a po uchyleniu oskarżenia osoba czująca się „poszkodowaną” słowami Metropolity odwołała się od tamtego orzeczenia sądu, a obecnie ponownie wniosła oskarżenie.

Prosimy o solidarność z Księdzem Arcybiskupem wyrażoną przez pamięć w modlitwie w najbliższą niedzielę, a także w czwartek, 12 marca.

W sytuacji przegłosowanej przez Sejm konwencji o zapobieganiu i zwal­czaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, będącej ukrytym sposobem promowania ideologii gender, tamte słowa naszego Pasterza okazały się prorocze. Jak się dowiadujemy z czwartkowego wydarzenia, chce się uczynić medialny zamęt, co tym bardziej potęguje dotkliwe ataki na osobę naszego Pasterza.

Wyrażamy słowa naszej solidarności i z serca zachęcamy do duchowej łączności z Pasterzem przez modlitwę.

bp Adam Szal
bp Stanisław Jamrozek

Archidiecezja Przemyska

NaszDziennik.pl