logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Ostrzeżenie dla polityków

Poniedziałek, 4 maja 2015 (01:15)

Byłoby głębokim fałszem, gdyby ktoś, kto świadomie i dobrowolnie narusza jedność Kościoła, głosząc publicznie prawdy sprzeczne z jego nauczaniem, przystępował do Komunii św. – podkreślił ks. abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wczoraj na Jasnej Górze zwracał uwagę, że katolicki polityk nie może abstrahować od zasad wiary i popierać regulacji prawnych, które sprzeciwiają się tym zasadom. Podkreślił z mocą, że biskupi mają prawo ostrzegać polityków przed osłabieniem lub zerwaniem wspólnoty z Kościołem, co skutkować może utratą dyspozycji do przyjmowania Komunii św.

– Ostrzeżenie polityków, którzy publicznie sprzeciwiają się nauczaniu Kościoła, że mogą utracić właściwą dyspozycję do przyjmowania Komunii św., nie jest więc uzurpacją ze strony pasterzy Kościoła, ale ich obowiązkiem – mówił przewodniczący KEP. Zwracał uwagę, że wierność nauczaniu Kościoła pozwala katolickiemu politykowi uniknąć swego rodzaju schizofrenii duchowej. 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

RP

Nasz Dziennik