logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Na chwałę Bożą i świadectwo dla pokoleń

Poniedziałek, 3 sierpnia 2015 (11:06)

Drodzy Przyjaciele, Rodzino Radia Maryja, wszyscy podobni do Ewangelicznego Siewcy – jak powiedział do nas i o nas św. Jan Paweł II.

Z radością przypominam, iż w pierwszy czwartek – 3 września – Rodzina Radia Maryja, słuchacze i telewidzowie TV Trwam z całej Polski już dziewiąty raz pielgrzymować będzie do sanktuarium św. Józefa, najczulszego Opiekuna Świętej Rodziny, do Kalisza. Oczywiście w intencji naszych rodzin, obrony życia, o piękne miłością rodziny – na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. Transmisja od godziny 17.00. Zmobilizujmy się do tej szczególnej modlitwy. Zapraszamy bardzo serdecznie.

Uwaga, w pierwszą sobotę – 5 września – od godz. 12.00 do ok. godz. 22.00 w Toruniu odbędzie się VII Dziękczynienie w Rodzinie. Na terenie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej będzie usytuowane miasteczko medyczne: badania w mammobusie, badania dotyczące tętniaka aorty, jamy brzusznej, diabetologii, kardiologii, dermatologii oraz prelekcje dotyczące profilaktyki zdrowotnej – oczywiście wszystko bezpłatnie. Będzie także miasteczko zabaw dla dzieci, zdrowa, ekologiczna żywność. Będą górale, między innymi z kożuchami. Będą różne stoiska: z książkami, pamiątkami; punkty gastronomiczne. Na naszej scenie między świątynią a Zalewem na Wiśle będzie piękna muzyka, zespoły, promocja polskiej kultury, radość.

I następna sprawa, coś szczególnego. Otóż podczas Dziękczynienia w Rodzinie – nastąpi o godz. 16.00, podczas Nieszporów uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego w naszej świątyni – wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II, w świątyni pod wezwaniem Maryi Gwiazdy Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Zauważmy, kamień węgielny jest z pierwszych fundamentów – pierwszej Bazyliki św. Piotra w Rzymie. Wmurowania dokona ksiądz biskup ordynariusz toruński Andrzej Suski. Plac pod budowę poświęciliśmy w czerwcu – chyba 20 czerwca 2012 roku. W 2013 roku wmurowaliśmy akt erekcyjny, teraz kamień węgielny, a 18 maja – już tylko za 9 miesięcy – w dzień urodzin św. Jana Pawła II, planujemy konsekrację. Pozostało już mało czasu. Tym bardziej prosimy: pomóżcie! Pomóżcie wszyscy, byśmy dali radę. Budujemy to wotum za św. Jana Pawła II. Na chwałę Bożą i świadectwo dla następnych pokoleń. Każde nazwisko od tysiąca złotych wzwyż będzie wypisane na marmurowych tabliczkach na murach tej świątyni. Inne ofiary będą zapisane w elektronicznej księdze. Wszyscy na pewno także ten dobry czyn pokażemy Panu Jezusowi po przekroczeniu progu wieczności. Każdy dobry czyn na chwałę Bożą i dla dobra człowieka będzie nagrodzony przez Pana Boga, miłosierną miłość. Te czyny będą mówiły za nami. Oczywiście chciałbym zaznaczyć, że świątynię, także wewnątrz, będzie można oglądać – postaramy się – już od godz. 11.00, a później w międzyczasie.

Bóg zapłać za wspólne budowanie tej świątyni – wotum i wspieranie ewangelizacji przez Radio Maryja, Telewizję Trwam. Wspieranie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, podejmowanie wysiłków dla Polski i świata.

Bóg zapłać

o. Tadeusz Rydzyk CSsR
Dyrektor Radia Maryja

Radio Maryja

NaszDziennik.pl