logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Górale z miłością do Ojczyzny

Środa, 6 stycznia 2016 (12:55)

Ulicami Warszawy przechodzi dzisiaj Orszak Trzech Króli. Wśród uczestników są górale ze Związku Podhalan, którzy w ten sposób chcą rozpocząć obchody 1050-lecia chrztu Polski oraz uczcić Rok Miłosierdzia.

Jak wyjaśnia na antenie Radia Maryja dr Narcyz Sadłoń, ich przyjazd do stolicy jest także zaproszeniem dla innych Polaków do szczególnego potraktowania czasu, w którym żyjemy.

– Postanowiliśmy rozpocząć ten rok jubileuszowy oraz Rok Miłosierdzia od wyjazdu do serca Polski, aby pokazać Polakom, zaprosić ich do wspólnotowego i solidarnego przeżywania tych wielkich wydarzeń. Uznaliśmy, że Warszawa jest dzisiaj tym miejscem, gdzie chcemy zadeklarować i rozpocząć te obchody rocznicowe – powiedział dr Sadłoń.

Po orszaku około godz. 15.00 górale udadzą się na plac Piłsudskiego, aby tam modlić się pod krzyżem papieskim w intencji naszej Ojczyzny.

– W zeszłym roku wydarzenia polityczne, które miały miejsce w Polsce, są również dla nas bardzo ważne. Dobra zmiana w Rzeczypospolitej, w którą wpisujemy się, na rzecz której chcemy pracować i jedziemy z pokłonem dla krzyża papieskiego na plac Józefa Piłsudskiego. Tam rozpoczniemy nasze całoroczne obchody – podkreśla dr Sadłoń.

Dzisiejszy dzień pielgrzymi z Podhala zakończą uczestnictwem we Mszy św. o godz. 18.00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Tam Bogu będą polecać los naszej Ojczyzny oraz dusze tragicznie zmarłych prezydentów – Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego.

RS

Aktualizacja 6 stycznia 2016 (17:03)

NaszDziennik.pl