logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Zdjęcie: Wesele Wesel/ Inne

Zakończyło się spotkanie „Wesele Wesel”

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 (08:29)

Wczoraj w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach zakończyło się 12. Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, które miały wesela bezalkoholowe. „Wesele Wesel”, które trwało od czwartku w tym roku, jak i w poprzednich latach, miało charakter rekolekcyjno–ewangelizacyjny oraz wypoczynkowy.

Spotkanie rozpoczęło się w czwartek, 18 sierpnia, Mszą św., której przewodniczył ks. bp Tadeusz Bronakowski – przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. Wieczorem odbył się koncert zespołu ewangelizacyjnego Claret Gospel.

W piątek uczestnicy wysłuchali dwóch konferencji państwa Andrzeja i Wandy Półtawskich: „Rodzina pierwszą szkołą miłości” i „Zagrożenia współczesnej rodziny” oraz konferencji „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich – działalność trzeźwościowa w archidiecezji przemyskiej” wygłoszonej przez Ryszarda Chudego, prezesa Stowarzyszenia Animatorów Trzeźwości w Przemyślu. Piątkowej Mszy św. w grocie na Zwierzyniu przewodniczył ks. Władysław Zązel – duszpasterz trzeźwości w diecezji bielsko-żywieckiej i inicjator spotkań „Wesele Wesel”. Wieczorem odbyło się Walne Zebranie Stowarzyszenia „Wesele Wesel”. W czasie konferencji i spotkań dorosłych dzieci i młodzież mieli zapewnione osobne atrakcje.

Sobota upłynęła gościom na zwiedzaniu Ogrodu Biblijnego, zapory w Solinie i innych atrakcji regionu. O godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia na terenie Ośrodka Caritas odbyła się Msza św., której przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. Podczas Mszy św. małżeństwa odnowiły przyrzeczenia przy relikwiach św. Jana Pawła II, św. Faustyny i św. Pio. Po Mszy św. odbył się bezalkoholowy bal weselny prowadzony przez wodzirejów. Spotkanie zakończyło się w niedzielę, 21 sierpnia.

Pierwsze spotkanie „Wesele Wesel” odbyło się w 1995 r. w Kamesznicy. W minionym roku miało miejsce w Krynicy. We wcześniejszych latach m.in. w Zamościu, Częstochowie, Białymstoku, Warszawie, Wrocławiu, Tarnowie, Łomży, Miejscu Piastowym i Krakowie.

RS, KAI

NaszDziennik.pl