logo
logo
zdjęcie

Stanisław Kogut

Dziękuję za Radio Maryja

Środa, 30 listopada 2016 (03:28)

To już 25 lat, od kiedy Radio Maryja zainaugurowało swoją działalność. Pojawiając się w polskiej rzeczywistości medialnej, toruńska rozgłośnia wyznaczyła nowe trendy. Nareszcie ogólnopolskie media zaczęły nie tylko informować, ale też ewangelizować.

Ma to dla mnie duże znaczenie. Wiele osób angażujących się w sprawy społeczne podkreśla, że ewangelizacja jest najważniejszą cechą Radia, dzięki której życie osób słabszych i chorych nabiera koloru. Kiedy tylko mam okazję rozmawiać z przeciwnikami Radia Maryja, zawsze podkreślam, że osoby krytykujące dzieła ojców redemptorystów powinny odwiedzić hospicja w dwóch porach – o godz. 15.00 i 21.00. Wtedy to chorzy łączą się duchowo za pomocą Radia na wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia i przenoszą się na Jasną Górę, gdzie ojcowie paulini zanoszą sprawy całego Narodu Królowej Polski.

Radio Maryja nie zostawia tych osób samych. Pomaga im czuć się wspólnotą, odnaleźć sens ich cierpienia oraz mieć żywą nadzieję, że to, co ich spotkało, przyniesie owoce. To wszystko dzięki ewangelizacji, która każdego dnia płynie do naszych odbiorników.

I jak wyróżnia się to Radio? Polski rynek medialny byłby bez niego ubogi. Większość mediów komercyjnych jest bardzo nieobiektywna. Często obraz Polski jest fałszywy, a nie tego potrzebują Polacy. My chcemy znać prawdę i dlatego sięgamy po ofertę programową Radia. Ile razy go słucham, to wiem, że podawane treści są zgodne z nauczaniem Kościoła i Dekalogiem.

Dlatego nie dziwią mnie ataki na Radio i ojców redemptorystów. Siły szatańskie nie śpią i kiedy tylko mogą, mszczą się za każde dobro. Ale tego nie można się bać, każde dobro musi być okupione ofiarą.

I tej ofiary nie zabraknie przez następne 25 lat. Spodziewam się, że dalej będą rzucane kłody pod nogi o. Tadeusza Rydzyka i jego braci. Siły lewicowe zrobią wszystko, aby Polska stała się laicka. Radio Maryja jest więc ich naturalnym wrogiem z którym będą walczyć.

Jaki będzie finał tych zmagań? Radio siłą Boga i modlitwy przetrwa wszystkie próby i następne 25 lat jego istnienia będzie wielkie. Czekają nas kolejne wielkie dzieła, których sława będzie nieść się po wszystkich kontynentach. To dzieło jest Boże, a Boże sprawy są wielkie. I nic nie jest w stanie ich zniszczyć, nawet największa siła i największy pieniądz.

Nasz święty Papież powiedział: „Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio, co się nazywa Radio Maryja”. I ja dziękuję za nie Bogu, i mam nadzieję, że Państwo również, bo bez niego Polska byłaby uboga duchowo. 

Stanisław Kogut

Autor jest senatorem Prawa i Sprawiedliwości, członkiem senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej.

NaszDziennik.pl