logo
logo

Zdjęcie: Małgorzata Pabis/ Nasz Dziennik

Powołani do wielkich dzieł

Niedziela, 4 grudnia 2016 (21:22)

Do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybyła dzisiaj XIII Pielgrzymka Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT. Jej hasłem były słowa „Powołani do wielkich dzieł”.

Mszy św., która była sprawowana w bazylice Bożego Miłosierdzia, przewodniczył ks. bp Jacek Kiciński, biskup pomocniczy wrocławski. W homilii nawiązał do czytań na II niedzielę Adwentu. Postawił też pytanie: Co mamy czynić, aby prostować drogi Panu? Co mamy czynić, aby dobrze przeżyć Adwent swojego życia?

– I znów wydaje się, że odpowiedź jest prosta. Jako chrześcijanie, którzy zostali ochrzeni w Duchu Świętym, jesteśmy powołani do wielkich dzieł. Dodałbym w tym miejscu: wielkich dzieł Bożej miłości i miłosierdzia – mówił i wskazał, że prawdziwie wielkim dziełem miłości winno być świadectwo naszego życia.

– Mamy być dla świata współczesnym Janem Chrzcielem – wyjaśnił.

Ksiądz biskup Kiciński podkreślał, że jako osoby wierzące mamy stać na pustyni tego świata i pociągać innych do Chrystusa stylem naszego życia.

– Mamy żyć kulturą Słowa Bożego przepojoną wzajemną miłością i szacunkiem. Jako przedsiębiorcy i pracodawcy jesteśmy zaproszeni, by kontynuować Boże dzieło stworzenia – wyjaśnił.

Biskup pomocniczy wrocławski zachęcał, by wezwanie do nawrócenia, jakie usłyszeliśmy w czasie Mszy św., było dla wszystkich zachętą do wyjścia z pustyni naszej codzienności, by zaczerpnąć Chrystusowej wody życia.

– Niech nasze wzajemne relacje będą naznaczone mistyką spotkania, aby ludzie widzieli dobre czyny w nas i chwalili Ojca, który w niebie jest, bo powołani jesteśmy do wielkich dzieł miłości i miłosierdzia – podkreślał. 

Po Eucharystii dalsza część spotkania odbyła się w auli im. św. Jana Pawła II. List do zebranych skierował ks. abp Józef Kupny z Wrocławia. 

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl