logo
logo

Nowenna

Zdjęcie: / -

Apel o modlitwę

Poniedziałek, 19 grudnia 2016 (02:27)

Polska przeżywa trudne chwile. Podejmijmy nowennę do św. Michała Archanioła.

 

W tak trudnej sytuacji nie poradzimy sobie sami, nie możemy liczyć na własne siły. To jest walka duchów o to, czy Polska będzie Boża, czy podda się siłom ciemności i zła. Pomocy i ratunku szukajmy u Boga Wszechmogącego, przez wstawiennictwo naszej Matki i Królowej, Anioła Stróża Polski i św. Michała Archanioła, dowódcy wojsk anielskich. Z wiarą w moc panowania Maryi nad naszym Narodem módlmy się w intencji Polski, rządzących i wszystkich polityków, zwłaszcza posłów, o potrzebne światło i moce do oddalenia niebezpieczeństw. Niech Niepokalane Serce Maryi złamie potęgę demonów, które atakują dziś Polskę.

Do gorącej modlitwy za Ojczyznę i za polityków wzywają księża biskupi. W sobotę ks. kard. Stanisław Dziwisz poprosił o szturm w intencji Ojczyzny.

W odpowiedzi na apel ks. abp. Andrzeja Dzięgi za Polskę i polskich polityków modlili się wczoraj wierni archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Ksiądz arcybiskup poprosił, by każdy codziennie modlił się o uproszenie pokoju wewnętrznego dla naszej Ojczyzny, dołączając przynajmniej trzy Zdrowaś Maryjo do rodzinnego pacierza. Metropolita zachęcił, by w tej intencji przyjmować Komunię Świętą.

Apel o modlitwę za Polskę skierował do Rodziny Radia Maryja i wszystkich Polaków o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, również prosząc o Komunię Świętą, Różaniec i post. – Aby opuściły naszą Ojczyznę demony nienawiści, zakłamania, niepokoju, złej woli. […] Nieśmy pokój każdemu w Ojczyźnie – prosił dyrektor Radia Maryja. Niech każdy, komu zależy na Polsce, podejmie od dziś razem z „Naszym Dziennikiem” nowennę do św. Michała Archanioła, Księcia Zastępów niebieskich, który walczy z siłami zła.

Nowennę zakończymy 27 grudnia, przed świętem Świętych Młodzianków. Każdego dnia ginie w Polsce w wyniku aborcji co najmniej troje dzieci. Ta niewinna krew woła o pomstę do Nieba. Czy Prawo i Sprawiedliwość nie płaci dziś rachunku za brak wprowadzenia pełnej ochrony życia w Polsce? Złe wybory polityków mają zawsze konsekwencje, również duchowe. Zaciągnięta wina spada na cały Naród, na Polskę. Módlmy się o wybaczenie nieprawości i grzechów, o miłosierdzie Boże nad naszą Ojczyzną.


Nowenna do św. Michała Archanioła – dzień 1

Modlitwa:

Święty Michale Archaniele, który pełen wiary, pokory, wdzięczności i miłości, daleki od poddania się podszeptom zbuntowanego Lucyfera i wszystkich upadłych aniołów, porwawszy resztę zastępów niebieskich do obrony sprawy Bożej, odniosłeś całkowite zwycięstwo. Błagamy cię, wyjednaj nam łaskę wykrycia wszystkich pułapek i odparcia wszelkich ataków szatana, byśmy za twoim przykładem zwyciężywszy, mogli któregoś dnia zasłużyć na chwalebne miejsce, z którego one zostały bezpowrotnie strącone. Amen.

Ojcze nasz…

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Małgorzata Rutkowska

Nasz Dziennik