logo
logo

Zdjęcie: / Nasz Dziennik

Aktualność objawień fatimskich (5)

Wtorek, 20 grudnia 2016 (20:21)

Jako ludzie wierzący nie możemy uwierzyć w to, że ci, którzy mają armię i banki, to oni rządzą światem – akcentuje ks. dr Krzysztof Czapla SAC.

W dniach od 11 do 13 grudnia 2016 r. Redakcja „Naszego Dziennika” przeżywała rekolekcje adwentowe. Poprowadził je ks. dr Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem. 

Tematem rekolekcji była aktualność objawień fatimskich. Dwa ostatnie dni rekolekcji odbywały się w Domu Generalnym Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych w Sulejówku.

W homilii podczas Mszy Świętej kończącej rekolekcje, we wtorek 13 grudnia, ks. Czapla SAC przekonywał, że Bóg, kochając człowieka, daje mu wskazówki, jak ten ma uporać się z problemami świata.

– Często po rekolekcjach podchodzą do mnie starsze schorowane osoby, które pytają: „Proszę księdza, a co ja mogę zrobić?”. To jest największe kłamstwo, które się dało wczepić ludziom w serca – „ja nie mogę nic zrobić”. Właśnie możesz zrobić! Ludzie, którzy się modlą, to oni zmieniają świat. Nie parlamenty, tylko my, ludzie, którzy rozumieją, czym jest obecność Matki Bożej, Bóg, modlitwa i objawienia, w których Bóg wskazuje drogę. To my zmienimy świat, jeżeli zrobimy to, o co Bóg prosi – stwierdził rekolekcjonista.

Całą homilię znajdziesz TUTAJ.

RS

NaszDziennik.pl