logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Krzysztof STIMOROLL/ Licencja: CC BY-SA 3.0/ Wikipedia

Dla przypomnienia św. Jana Pawła II

Środa, 4 stycznia 2017 (20:41)

Aby lepiej przypomnieć Polakom nauczanie św. Jana Pawła II, na antenie Telewizji Trwam pojawił się cykl dokumentalny – „Papież Polak do Rodaków”.

Pontyfikat św. Jana Pawła II był szczególny. Obfitował w wiele wydarzeń historycznych, jak i niezwykle ważne treści religijne i naukowe. Mimo że treści przekazywane przez św. Papieża nie tracą na aktualności, to z biegiem lat stają się coraz bardziej zapomniane.

Dlatego też Telewizja Trwam postanowiła przypomnieć pielgrzymki św. Jana Pawła II, a także ich bogate treści. Każdej niedzieli o godz. 13.30 emitowany będzie serial dokumentalny „Papież Polak do Rodaków”.

Jest to niezwykle cenna pozycja, szczególnie w tych czasach, w których nasza Ojczyzna potrzebuje modlitwy i moralnego odrodzenia.

Przypomnienie nauczania św. Jana Pawła II wpisuje się w szereg inicjatyw Rodziny Radia Maryja zmierzających do uczczenia wielkiego Polaka. Między innymi w maju 2016 r. konsekrowano sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, a przy tej świątyni powołano do istnienia Bractwo św. Jana Pawła II.

RS

NaszDziennik.pl