logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: www.jezusjest.pl/ Inne

Ewangelizacja na ulicach

Czwartek, 16 lutego 2017 (10:59)

Dwa dni temu wyruszyło z Koszalina w Polskę 50 samochodów z ewangelizacyjnymi neonami, na których widnieje napis: „Bóg jest miłością”. Cel jest jeden: głoszenie Dobrej Nowiny w przestrzeni publicznej w myśl tegorocznego hasła duszpasterskiego „Idźcie i głoście”.

W kontekście Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej „Ewangelia na dachach”, która rozpoczęła się w Koszalinie, może lepiej pasowałoby sformułowanie: „Jedźcie i głoście”. Jej organizatorzy zachęcają ludzi wierzących do umieszczenia na dachach swych samochodów podświetlanego banneru z fragmentem Ewangelii „Bóg jest miłością”.

– Wybraliśmy właśnie ten fragment z Pisma Świętego, ponieważ jest to najważniejsza prawda naszej wiary, która jest podważana i wykradana przez „ojca kłamstwa” – podkreśla ks. Rafał Jarosiewicz, pomysłodawca akcji. Dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji (SNE) diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zwraca uwagę, że w świecie neguje się prawdę, że Bóg jest miłością, przypisując Mu wojny i różne tragedie. – Zło nie pochodzi od Boga. Jezus, kiedy przyszedł na ziemię, pokazywał Ojca, który kocha. Banner z podświetlonym napisem ma przypominać o Bożej miłości – wyjaśnia. Kapłan wskazuje, że po naszych ulicach jeżdżą samochody reklamujące różne usługi. – Ewangelii na dachach jeszcze nie było, więc cieszę się z tego powodu, że teraz będzie – akcentuje ks. Jarosiewicz.

Swoim doświadczeniem jeżdżenia z neonem ewangelizacyjnym na samochodzie dzieli się Małgorzata Czajka ze SNE. – Dla mnie była to wielka radość, kiedy jechałam z nim po raz pierwszy przez miasto. Widziałam zaciekawione ludzkie twarze, a także uśmiechy. Głoszenie Ewangelii jest proste – wyznała.

Organizatorzy akcji Fundacja SMS z Nieba, a także Szkoła Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przygotowali neony ewangelizacyjne. Można je kupić za 100 zł wraz z kosztem przesyłki lub wypożyczyć za kaucją (50 zł), pisząc na adres: nasza@szeptem.pl. Jeżeli ktoś chce, może także wykonać swój własny neon z wybranym przez siebie cytatem z Ewangelii. Organizatorzy proszą, aby wówczas zamieścić na bannerze adres strony internetowej, która informuje o inicjatywie: www.JezusJest.pl.

Umieszczenie fragmentu Ewangelii na dachu swojego samochodu jest odważnym przyznaniem się do Jezusa. Jest publicznym wyznaniem wiary w myśl słów Zbawiciela: „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” (Mt 10,32).

Drogi Czytelniku,

zapraszamy do zakupu „Naszego Dziennika” w sklepie elektronicznym

Ewa Sądej

Nasz Dziennik