logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Poświęcimy Polskę Fatimskiej Pani

Środa, 1 marca 2017 (20:37)

Aktualizacja: Środa, 1 marca 2017 (20:37)

We wtorek, 6 czerwca 2017 roku, w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem zostanie ponowiony Akt poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. Uroczystość zaplanowano z okazji stulecia objawień Matki Bożej w Fatimie.

 

 

Jak poinformował nas ks. dr Marian Mucha SAC, kustosz sanktuarium na Krzeptówkach, uroczystość rozpocznie się o godz. 16.00.

– Wtedy rozpocznie się czas czuwania modlitewnego, w czasie którego zostanie przypomniane orędzie Matki Bożej – zapowiada ks. Mucha.

Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. o godz. 18.00 sprawowana pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. W czasie Mszy św. homilię wygłosi gość z Portugalii – ks. abp Virgílio Antunes, biskup Coimbry, były rektor sanktuarium w Fatimie.

Po Eucharystii odbędzie się okolicznościowy koncert.

– Polska tylko raz – w 1946 roku – oddała się w opiekę Matki Bożej Fatimskiej, gdy np. Portugalia aż trzy razy. W roku jubileuszu stulecia objawień Matki Bożej uznaliśmy, że powinniśmy ponowić ten akt, a nasza inicjatywa została podjęta przez polskich biskupów i jesteśmy w trakcie przygotowywania tej uroczystości. Już dziś zgłasza się do nas wiele grup pielgrzymkowych, dlatego ufamy, że będzie w tym dniu w naszym sanktuarium cała Polska i wspólnie zawierzymy się Matce Bożej – podkreśla ks. Mucha.

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl