logo
logo

NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ŚW. JÓZEFA

Zdjęcie: / -

Opiekun Domu Polskiego

Niedziela, 19 marca 2017 (07:16)

Polecajmy siebie samych, nasze rodziny i całą Ojczyznę opiece tego Troskliwego Obrońcy Świętej Rodziny.

Dzień DZIEWIĄTY

Kończąc naszą nowennę do św. Józefa, Opiekuna Domu Polskiego, chciejmy sobie uświadomić, że cieszy się on w naszej Ojczyźnie ciągle wzrastającym kultem. Ale czy w parze z tymi wyrazami kultu św. Józefa idzie nasze osobiste do niego nabożeństwo i naśladowanie jego cnót, które przywoływaliśmy w naszej nowennie?

Idźmy więc w naszą codzienność i głośmy te treści, które w czasie tej nowenny rozważaliśmy. Pod znakiem błogosławiącego uśmiechu Dzieciątka Jezus prośmy Jego Przybranego Ojca jako Opiekuna Domu Polskiego, aby wraz z Maryją, Jezusową Matką, a tegoż Domu Polskiego Królową, wypraszał obfite błogosławieństwo Boga Ojca wszystkim, którzy ten Polski Dom stanowią:

Święty Józefie, sługo wierny i roztropny, Tobie Pan powierzył swoją Rodzinę i otoczyłeś opieką Dziewiczą Matkę i Jezusa w latach dzieciństwa i młodości. Dzisiaj jesteś Opiekunem Kościoła Świętego, a my ośmielamy się Ciebie prosić: otaczaj troskliwą opieką z Nieba także naszą Ojczyznę, wszak nie wahaliśmy się nazwać Cię Opiekunem Domu Polskiego. Wspomagaj nas w naszej pielgrzymce życia, abyśmy praktykując cnoty, których jesteś dla nas wspaniałym przykładem, doszli do Ojczyzny wiekuistej, czyniąc wszystko, co możliwe, aby także w naszej ziemskiej Ojczyźnie coraz bardziej szerzyło się Boże królestwo. Amen.

Ojcze nasz…
Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…
Maryjo, Królowo Polski – módl się za nami
Święty Józefie – módl się za nami

 

o. dr hab. Szczepan T. Praśkiewicz OCD

Nasz Dziennik