logo
logo

Zdjęcie: / -

Biskupi będą promować akcję Różaniec do Granic

Piątek, 1 września 2017 (21:07)

Biskupi wydadzą specjalny komunikat do parafii w całej Polsce w sprawie wydarzenia Różaniec do Granic. Taka decyzja zapadła podczas obrad Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze w piątek, 25 sierpnia.

O poinformowaniu przez Episkopat wszystkich parafii w Polsce o wielkiej modlitwie na granicach Różaniec do Granic w święto Matki Bożej Różańcowej (7 października) zdecydował podczas Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Komunikat będzie informacją do wszystkich diecezji, która ma zachęcić wiernych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Podczas obrad biskupów na Jasnej Górze Maciej Bodasiński oraz Lech Dokowicz z Fundacji Solo Dios Basta, która jest organizatorem wydarzenia, przedstawiali postęp prac. – Mówiliśmy o źródłach pomysłu, głównych intencjach, zdawaliśmy raport z pracy oraz odpowiadaliśmy na pytania biskupów. To było dla nas bardzo ważne doświadczenie – podkreśla Maciej Bodasiński.

Udział w wielkiej modlitwie różańcowej na granicach Polski 7 października potwierdziło już 21 diecezji granicznych. Zostały już w nich wyznaczone kościoły stacyjne, których obecnie jest łącznie 300 na terenie całego kraju. Dalsze prace organizacyjne to m.in. wyznaczenie punktów modlitwy wzdłuż granicy.

Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski opracowała specjalne pomoce dla duszpasterzy i animatorów zawierające wytyczne do poprowadzenia nabożeństwa poprzedzającego modlitwę na granicach. Będą one udostępnione na stronie internetowej wydarzenia www.rozaniecdogranic.pl.

W 100. rocznicę objawień w Fatimie chcemy odpowiadać na wezwanie Matki Bożej do odmawiania Różańca, który jest ratunkiem dla świata. Wobec rosnącego napięcia, coraz liczniejszych zagrożeń, przed którymi staje Europa, chcemy modlić się o nawrócenie do Boga, który jest źródłem i gwarantem pokoju i bezpieczeństwa. Bardzo pragniemy wyjść ze światłem do całego świata.

– Zachęcamy do rejestracji na wydarzenie na naszej stronie internetowej, gdzie dostępna jest mapa wszystkich kościołów stacyjnych w całej Polsce. Klikając jedną z ikonek kościołów i wybierając opcję „zapisz”, można wybrać kościół, w którym weźmie się udział we Mszy św. i nabożeństwie przed odmówieniem różańca na granicach – tłumaczy Bodasiński. – Prosimy wszystkich Polaków, by się jednoczyli, mobilizowali, organizowali grupy, by całe rodziny, wspólnoty, parafie przybywały do granic – dodaje.

Przez stronę internetową można zamawiać plakaty i ulotki, które organizatorzy będą wysyłać za darmo.

RS, KAI

NaszDziennik.pl