logo
logo

Apel

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

W obronie nienarodzonych

Piątek, 10 listopada 2017 (04:00)

Stańmy wszyscy w obronie życia nienarodzonych – wzywa o. Tadeusz Rydzyk CSsR. W specjalnym komunikacie dyrektor Radia Maryja mobilizuje wszystkich wierzących do zbierania podpisów pod inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”.

– Głośmy Ewangelię życia, zbierając podpisy przeciw zabijaniu dzieci chorych – zachęca do mobilizacji w obronie życia o. Tadeusz Rydzyk. – Pan Bóg będzie nam błogosławił. Będzie wtedy błogosławił naszą Ojczyznę – zapewnia. W ten sposób dyrektor Radia Maryja apeluje o wsparcie inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”, której celem jest wykluczenie z polskiego prawa tzw. aborcji eugenicznej. – Mocna prawda, ale to prawda, że Hitler stosował eugenikę, by mieć swą tzw. czystą rasę – mówi na antenie Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. – Nie można się doczekać w naszym katolickim kraju obrony każdego człowieka. Ba! Niejednokrotnie szybciej broni się psa czy kota niż człowieka – zauważa dyrektor Radia Maryja.

Wskazuje, że każdemu, kto broni życia bezbronnego, nienarodzonego człowieka, każdemu, kto kocha dzieci, Pan Bóg błogosławi. Zwraca uwagę, że sankcjonowanie „prawa do zabijania” otwiera bramę do kolejnych zbrodni, do których należy eutanazja.

Dyrektor rozgłośni przypomina jednocześnie słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane 18 kwietnia 1996 r. w Rzymie do Rodziny Radia Maryja: „Życie ludzkie ma charakter święty i nienaruszalny, stąd zadaniem każdego człowieka, zwłaszcza chrześcijanina, jest obrona życia, wszelkiego życia, w sposób szczególny tego nienarodzonego w łonie matki. Wszelkie ataki godzące w to życie winny się spotkać ze sprzeciwem, jasnym i zdecydowanym sprzeciwem ze strony wszystkich ludzi, zwłaszcza ze strony ludzi wierzących, którzy są synami i córkami Kościoła”.

Pod koniec listopada zebrane pod inicjatywą podpisy zostaną złożone w Sejmie. Wiemy, że wymagana liczba 100 tys. podpisów została dawno przekroczona. Zostało jednak jeszcze trochę dni i tego czasu nie wolno zmarnować. Jak zaznacza Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, teraz bardzo istotne jest, by do 20 listopada wszystkie formularze z zebranymi podpisami wpłynęły do biura Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”.

Po złożeniu podpisów w Sejmie w kolejnych trzech miesiącach ma nastąpić czytanie projektu. – Potem wszystko w rękach posłów. Chcemy skłonić polityków do szybkiego uchwalenia ustawy. Ważne, aby w tej ostatniej chwili się zmobilizować. Musimy brać pod uwagę, że kontrprojekt złożyła Barbara Nowacka. Cywilizacja śmierci nie odpuści, więc tym bardziej potrzeba zaangażowania w zbiórkę ludzi dobrej woli – podkreśla Kaja Godek w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”. – Wynik zależy od tego, czy każdy, kto czyta te słowa, zadba o to, by złożyć swój podpis – zaznacza.

Kaja Godek zwraca uwagę, że publiczne deklaracje poparcia ustawy ze strony obozu rządzącego, w tym prezydenta RP Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło, marszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego oraz marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, budzą nadzieję na przegłosowanie ustawy w Sejmie. – Myślę, że fakt, że w Polsce w sprawie zakazu aborcji eugenicznej panuje zgoda, powinien przełożyć się na głosowanie polityków. Wszystko sprowadza się do prostego pytania, czy wolno zabijać ludzi za niepełnosprawność – zaznacza Godek.

Drogi Czytelniku,

zapraszamy do zakupu „Naszego Dziennika” w sklepie elektronicznym

Małgorzata Jędrzejczyk

Nasz Dziennik