logo
logo

Zdjęcie: M. Borawski/ Nasz Dziennik

Musimy iść razem, bronić wolności w Polsce

Sobota, 29 grudnia 2012 (07:55)

Aktualizacja: Sobota, 29 grudnia 2012 (08:14)

Komunikat o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektora i założyciela Radia Maryja:

To było bardzo piękne spotkanie opłatkowe. W czwartek wraz z polskimi księżmi;  ks. bp. Andrzej Wypychem, polskim biskupem w Chicago, z księżmi zakonnymi oraz diecezjalnymi łamaliśmy się opłatkiem. Spotkanie trwało kilka godzin. I to właśnie ma sens – taka wspólnota kapłańska, wspierająca się wzajemnie – to jest piękne. W centrali Radia Maryja w Chicago był również o. Jacek Cydzik CSsR,  przyjechał do nas z Toronto.

Jesteśmy tutaj i przygotowujemy się do kolejnych spotkań opłatkowych. Zapraszamy wszystkich na te spotkania tak w Chicago jak i w Toronto, a także w innych miejscowościach. Jeśli ktoś chce w nich uczestniczyć, powinien wcześniej o tym poinformować, bo może nie być miejsc. Wczoraj spotkaliśmy się w Los Angeles.

Bardzo Was proszę organizujmy się zarówno w Polsce, Europie jak i na całym świecie. Jednoczmy się, tym bardziej, że bardzo mocno widać ateistyczne działania w świecie, ale także i w Polsce. Widzimy także, że ciągle trwa batalia o TV Trwam, która wyraźnie wpisuje się w tę walkę z Kościołem.

Z komunikatów KRRiT wynika, że już zapadła decyzja, żeby nie dać TV Trwam miejsca na multipleksie. Nie będę mówił, które z tych wypowiedzi wskazuje na taki wniosek. Jest to bardzo wyraźne, w planach jest inna telewizja. Już raz tak było; żeby wprowadzić w błąd ludzi. ITI już raz stworzył taką telewizję. Ten koncern jest posiadaczem m.in. TVN. Wiemy, że nie jest to koncern ewangelizacyjny; wiemy ile zła wyrządził Kościołowi i Ojczyźnie. Dzieli on Polaków przez działania antypatriotyczne i antykościelne, antykatolickie, to jest bardzo wyraźne. Wiemy ile zła ten koncern wyrządził, odbierając nam dobre imię. Niejednokrotnie wpisywał się w te media, które odbierały dobre imię Radiu Maryja i dziełom przy nim powstałym. Pamiętam wszystkie  procesy, które zakładali przeciwko nam. Pamiętam także, jak w wypowiedziach odbierali nam dobre imię. Czy taki podmiot może ewangelizować? Pamiętamy, że to właśnie oni stworzyli kanał Religia. tv.

Przykry jest fakt, iż moi współbracia kapłani wypowiadali się tam niejednokrotnie – również bardzo niekorzystnie o Kościele Katolickim. Pamiętam chociażby to, kiedy akurat podczas wakacji leczyłem się w Bielsku Białej; w naszym domu redemptorystów, 26 sierpnia w Święto Matki Bożej Częstochowskiej patrzyłem z o. Bolesławem na kanał Religia.tv.

Tymczasem wyszedł duchowny i zaczął mówić o tym, jak to Polacy niewłaściwie podchodzą do nabożeństwa Matki Bożej. To było w Święto Matki Bożej – tak jakby chcieli ująć czci Matce Najświętszej. I na taki kanał były pieniądze. To jest coś strasznego, to jest to rozbijanie ewangelizacji.

W czasach komunizmu byli tzw. księża patrioci. To byli tzw. księża, którzy kolaborowali z władzami. Na szczęście nie było ich tak dużo, większość to byli bardzo przyzwoici księża. Teraz też są tacy duchowni, którzy występują przeciwko nauczaniu Ojca Świętego. Tacy biskupi zdarzają się także w Kościele. Ojciec Święty ich zwalnia, zakazuje pełnienia funkcji biskupich. Niestety liczmy się z tym, że usiłują stworzyć inny kanał, który nazwą jest kanałem społeczno-religijnym, ekumenicznym. Jeżeli TV Trwam nie dostanie tego miejsca na multipleksie, to władze te jednocześnie potwierdzą, że nie ma żadnej demokracji. Widzimy, że władze nie liczą się z milionami obywatelami naszego kraju. Liczą się zaś ci, którzy mają władzę: prezydent, premier, którzy są przecież do czasu. Pięć osób w KRRiT decyduje za miliony. Bardzo obawiam się, żeby tego czasem nie zrobili. Dlatego co robić? – mobilizować się, dalej zbierać podpisy, chodzić od człowieka do człowieka i mówić przy tej okazji jaka jest sytuacja – otwierać ludziom oczy.

Jeżeli nie będzie rzeczywiście takiej telewizji, która będzie absolutnie katolicka, absolutnie podporządkowana Episkopatowi Polski, nauczaniu Ojca Świętego. Jeżeli nie dadzą tego miejsca na multipleksie dla TV Trwam mimo, że Episkopat in gremio cały opowiada się za tym, że powinna być. Jeżeli tego nie dadzą, jeżeli nie posłuchają milionów ludzi – to będzie wiadomo, że jesteśmy w systemie absolutnie jakiejś dyktatury – antypolskiej i antykatolickiej. Nie boję się tego powiedzieć.

To jest przykre, ale niestety tak jest. Tym bardziej proszę o modlitwę i o zbieranie podpisów. Dziękujemy Wam za wszystkie manifestacje. Niech nikt nie lekceważy tego, nawet w najmniejszej wiosce. Wysyłajcie listy do KRRiT i przysyłajcie do nas także, żebyśmy wiedzieli ile ich jest. Nie bójcie się.

Trzeba żebyśmy wszyscy stanęli razem, solidarnie i wtedy zwyciężymy. Zaniedbanie tego to będzie przyczynianie się do klęski; do naszej klęski – do zwycięstwa zła. Do zwycięstwa zła tej dyktatury przypominającej system totalitarny. Jeszcze raz bardzo dziękuję i proszę o modlitwę. Proszę idźcie do ludzi; cały świat; wszyscy słuchacze Radia Maryja, Telewizji Trwam i pozyskujcie wszystkich Polaków,  aby w Polsce była wolność.

Szczęść Boże

o. Tadeusz Rydzyk,
Dyrektor Radia Maryja

Źródło: Radio Maryja

NaszDziennik.pl