logo
logo

Zdjęcie: / Nasz Dziennik

Nowenna do Świętego Józefa

Środa, 14 marca 2018 (03:51)

W roku poświęconym św. Józefowi Kaliskiemu podjęliśmy od 10 marca dziewięciodniową nowennę przed liturgiczną uroczystością Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny (19 marca). Ojciec Święty Franciszek, ogłaszając ten nadzwyczajny jubileusz w sanktuarium w Kaliszu, wskazał na konkretne intencje, w jakich ma być zanoszona modlitwa w ciągu tego roku. Są nimi: modlitwa o wierność Polski chrześcijaństwu; za kapłanów, zakonników i o nowe powołania oraz modlitwa w obronie rodziny. Życie św. Józefa było wzorem służby Świętej Rodzinie. Polecając temu patronowi Kościoła intencje jubileuszowe, uczmy się przekładać wiarę w czyn, uczmy się służyć Bogu i ludziom. Codziennie w „Naszym Dzienniku” drukujemy rozważania na kolejne dni nowenny. Są one zaczerpnięte ze strony internetowej sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. (www.swietyjozef.kalisz.pl).

Dzień V – WZÓR PRACUJĄCYCH

ROZWAŻANIE

Praca jest obowiązkiem każdego człowieka i św. Józef nie był od niego zwolniony, chociaż Bóg wybrał Go na Opiekuna Syna Bożego. Jako cieśla ciężko pracował na utrzymanie Świętej Rodziny. Zakosztował niepewności jutra i trudu podejmowanego wysiłku. Z pewnością Pan Jezus pomagał swemu Opiekunowi jako dorastający młodzieniec i jako dorosły mężczyzna.

Módlmy się za ludzi ciężko pracujących na utrzymanie siebie i własnej rodziny. Prośmy Boga szczególnie za bezrobotnych, aby mogli zapewnić utrzymanie swym najbliższym przez znalezienie należytego zajęcia.

MODLITWA NOWENNY

Święty Józefie, który znasz cenę trudu i krople potu ciężkiej pracy, jaką podejmowałeś, by zapewnić godne warunki życia Świętej Rodzinie, prosimy Cię, zwróć swe zatroskane serce na wszystkich ciężko pracujących. Weź ich pod swoją opiekę. Niech wszyscy uzyskają sprawiedliwe wynagrodzenie za swój trud, aby ich rodziny nie cierpiały głodu i nie żyły w niedostatku. Nie zapominaj, żywicielu Świętej Rodziny, o tych, którzy nie mają pracy i bezskutecznie jej poszukują.

Amen.

Litania do św. Józefa

Ojcze nasz…

Zdrowaś Maryjo…

Święty Józefie, wzorze pracujących, módl się za nami.

Aktualizacja 14 marca 2018 (03:51)

Nasz Dziennik