logo
logo

Zdjęcie: Sebastian Karczewski/ Nasz Dziennik

Z Polski na Syberię

Poniedziałek, 14 maja 2018 (20:38)

Lubelska parafia pw. św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, była przedostatnim polskim punktem nawiedzenia kopii figury Matki Bożej pielgrzymującej z Fatimy do Tobolska. W czwartek fatimski wizerunek odleci na Syberię

 

W niedzielę, 13 maja br., a więc dokładnie w 101. rocznicę pierwszego objawienia Najświętszej Maryi w Portugalii, fatimski wizerunek gościł także w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie oraz w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Gończycach. Wczoraj wieczorem w parafii pw. św. Anny w Jeleńcu miała miejsce oficjalna uroczystość pożegnania figury na ziemi polskiej.

Tego samego dnia rano z Siedlec wyruszyli na Syberię motocykliści Grupy Ponarskiej Rajdu Katyńskiego, którzy dotrą na piątkowe uroczystości powitania figury Matki Bożej w Tobolsku. Z kolei druga grupa motocyklistów Rajdu Katyńskiego eskortowała wizerunek podczas przejazdu z diecezji siedleckiej do archidiecezji lubelskiej.

Odlot figury na Syberię zaplanowany został na czwartek, 17 maja br. Następnego dnia, w więc dokładnie w 98. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, rozpoczną się uroczystości powitania fatimskiego wizerunku w tobolskiej świątyni. Przewodniczył im będzie ksiądz kardynał Gerhard Ludwig Müller z Watykanu. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 20 maja 2018 r., były prefekt Kongregacji Nauki Wiary w tobolskim kościele dokona poświęcenia korony, którą też ozdobi figurę Matki Bożej.

Sebastian Karczewski

NaszDziennik.pl