logo
logo

Zdjęcie: rozaniec.info/ -

Pompejański dzień w Świętem

Wtorek, 21 sierpnia 2018 (11:11)

26 sierpnia w parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Świętem (obok Radymna) odbędzie się Pompejański dzień skupienia.

W obecności księdza biskupa Stanisława Jamrozka nastąpi uroczyste zainstalowanie relikwii bł. Bartolo Longo – pierwszego apostoła Nowenny Pompejańskiej i twórcy sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach.

Parafia posiada płaskorzeźbę Matki Bożej Pompejańskiej przeniesioną po II wojnie światowej z Czyszek koło Lwowa. Ciekawostką jest fakt, iż w parafii w Czyszkach przez kilka lat posługiwał Sługa Boży Wenanty Katarzyniec, który odznaczał się wielką pobożnością maryjną. Prawdopodobnie modlił się on przed obrazem Matki Bożej Pompejańskiej, gdyż był to wówczas okres szczególnego rozkwitu czci Królowej Różańca z Pompejów w całym katolickim świecie. Pompejański dzień w Świętem organizuje parafia przy współpracy Fundacji Królowej Różańca Świętego, której głównym celem jest szerzenie nowenny pompejańskiej, czci Madonny z Pompejów oraz bł. Bartolo Longo.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Formularz rejestracyjny oraz więcej informacji znajdziesz TUTAJ

 

PROGRAM

11.00 – Msza św. z homilią ks. bp. Stanisława Jamrozka. Instalacja relikwii bł. Bartolo Longo, ofiarowanie relikwii i ornatu pompejańskiego

12.30 – Konferencja – Historia kościoła z wizerunkiem pompejańskim (Tomasz) oraz historia obrazu pompejańskiego (Marek Woś), świadectwo, Różaniec (tajemnice radosne)

13.30 – Obiad (możliwość zamówienia posiłku)

15.00 – Adoracja i Różaniec (tajemnice bolesne)

15.30 – Konferencja – ks. Marian Rajchel, egzorcysta

16.15 – Różaniec (tajemnice chwalebne)

16.45 – Błogosławieństwo

17.00 – Film o Nowennie Pompejańskiej

17.45 – Zakończenie

 

JG, rozaniec.info

NaszDziennik.pl