logo
logo

Synod

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Czystość to wolność

Sobota, 27 października 2018 (03:00)

Bez czystości nie ma świętości. Polska młodzież napisała list do Papieża i ojców synodalnych.

Młodzi z Ruchu Czystych Serc z Polski wraz z redakcją czasopisma ewangelizacyjnego „Miłujcie się!” napisali list do Papieża Franciszka i uczestników kończącego się w Watykanie synodu na temat młodzieży. Proszą w nim ojców synodalnych o podkreślenie konieczności pielęgnowania cnoty czystości jako niezbędnej w dążeniu do świętości.

Jest to głos bardzo znaczący, gdyż Ruch Czystych Serc jest wspólnotą skupiającą 15 tysięcy młodych katolików. Jego patronką jest bł. Karolina Kózkówna, która poniosła śmierć męczeńską w obronie dziewictwa. Wbrew współczesnej mentalności świata, ci młodzi podejmują trud życia zgodnego z Ewangelią, nauczaniem Kościoła katolickiego. Jak czytamy w liście, „wierzą, iż drogą do prawdziwej miłości jest zachowanie czystości przedmałżeńskiej i wolność od wszelkich nałogów, oraz w to, że możliwe jest osiągnięcie tego celu dzięki codziennej modlitwie i życiu sakramentalnemu oraz konkretnej pracy wewnętrznej nad sobą”.

Ksiądz Mieczysław Piotrowski TChr, redaktor naczelny czasopisma „Miłujcie się!”, za św. Janem Pawłem II podkreśla: tylko czyste serce może w pełni kochać Boga! – Pisząc list do Ojca Świętego Franciszka, młodzież RCS pragnęła przypomnieć uczestnikom synodu, jak bardzo aktualne i naglące jest przypominanie współczesnemu światu objawionej prawdy o znaczeniu ludzkiej seksualności – mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik