logo
logo

Zdjęcie: http://niepokalanow.pl// -

Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP

Środa, 28 listopada 2018 (21:47)

Od 29 listopada do 7 grudnia 2018 roku w Niepokalanowie trwać będzie Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP według świętej Siostry Faustyny. 

Jak poinformował nas franciszkanin o. Mirosław Kopczewski, Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP według św. Faustyny jest wyrazem naszej miłości do Niepokalanej. – Razem ze św. Faustyną i św. Maksymilianem dziękujemy Bogu za Niepokalane Poczęcie Maryi. Każde „Zdrowaś Maryjo” to jedna róża ofiarowana Jej w duchowym koszu – mówi.
W kaplicy św. Maksymiliana w Niepokalanowie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od 29 listopada do 7 grudnia, codziennie przez 9 dni, wierni będą odmawiać wspólnie pięć całych Różańców z rozważaniami w pięciu blokach modlitewnych (po 20 tajemnic każdy). Każdy blok to 200 „zdrowasiek”, pięć bloków to 1000 „Zdrowaś Maryjo”. – O godzinie 7.00 będzie Eucharystia i wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a na godz. 21.00 zaplanowaliśmy Apel Jasnogórski i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. W sumie będzie to 14 godzin wspólnej modlitwy w pięciu blokach, po dwie godziny każdy. Pomiędzy blokami modlitewnymi będą miały miejsce godzinne przerwy na cichą modlitwę, posiłek i odpoczynek. O godz. 15.00 przewidzieliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia – zapowiada franciszkanin.

Główną intencją nowenny będzie prośba o tryumf Niepokalanego Serca Maryj w Polsce i na świecie.
– Będziemy się modlić także o pokój w Polsce i na świecie, o jedność w Kościele, za Ojczyznę, za rządzących, o pełną ochronę prawną ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci, a także o nawrócenie wszystkich nieprzyjaciół Kościoła oraz w intencjach poleconych Niepokalanej. Każdy uczestnik Nowenny może dołączyć swoje własne intencje, składając je w koszyczku przed ołtarzem – wyjaśnia o. Kopczewski.

Jak podkreśla franciszkanin, można przyjechać na całą Nowennę albo na kilka dni. Można uczestniczyć codziennie w jednym lub w kilku blokach modlitewnych. Każdy sam określa zakres uczestnictwa. Jest to nasz dar serca. Można przyjeżdżać grupami zorganizowanymi. Ojcowie proszą jednak, aby swój udział wcześniej zgłaszać na e-mail: poczta@niepokalanow.pl.

Według „Dzienniczka” św. Faustyna trzykrotnie odprawiła Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP składającą się z odmówienia tysiąc razy dziennie „Zdrowaś Maryjo”. „Już trzeci raz odprawiam taką nowennę do Matki Bożej, to jest składającą się z jednego tysiąca Zdrowasiek dziennie, to jest dziewięć tysięcy pozdrowień składa się na całość tej nowenny” – zapisała w „Dzienniczku” św. Faustyna.

W modlitwie będzie można także uczestniczyć przez internet. Na stronie www.niepokalanow.pl będzie transmisja Nowenny on-line. 

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl