logo
logo

Zdjęcie: / -

Dar Juniora dla Seniora

Wtorek, 5 marca 2019 (21:37)

W Środę Popielcową rusza kolejna edycja akcji Caritas „Jałmużna Wielkopostna”. W tym roku hasłem wydarzenia są słowa „Dar Juniora dla Seniora”. 650 tysięcy skarbonek wielkopostnych trafiło już do szkół i parafii na terenie całego kraju. Datki uzbierane w papierowych skarbonkach przez dzieci i młodzież trafią do osób starszych i chorych.

Jak wyjaśniają organizatorzy akcji, „Jałmużna Wielkopostna” to niewielka ofiara, która przybiera formę dobrowolnej rezygnacji z przyjemności materialnej lub poświęcenia czasu na wysłuchanie, wsparcie i zrozumienie drugiej osoby. Zebrane w skarbonkach środki zostaną wykorzystane przez Parafialne Zespoły Caritas i Szkolne Koła Caritas na zaspokojenie potrzeb seniorów w formie pomocy medycznej, żywności i odzieży.

Papież Franciszek w orędziu na Wielki Post 2019 podkreśla, że ograniczanie posiadanych dóbr materialnych powinno się stać dla nas stylem życia. „Dawać jałmużnę to porzucić nierozsądny styl życia i gromadzenie wszystkiego dla siebie w iluzji zabezpieczania przyszłości, która do nas nie należy. I w ten sposób na nowo odkryć radość z planu, którym Bóg objął stworzenie i nasze serca, planu miłości Boga, naszych braci i całego świata, i w tej miłości odnaleźć prawdziwe szczęście” – zauważył Ojciec Święty.

Oprócz wypełnienia materialnej Skarbonki Wielkopostnej do akcji można również dołączyć, wysyłając charytatywny SMS z hasłem POMAGAM pod numer 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT) lub dokonując wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem „Jałmużna Wielkopostna” 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526.

 

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl