logo
logo

Zdjęcie: Małgorzata Pabis/ Nasz Dziennik

Nowy wóz strażacki na krakowskim lotnisku

Wtorek, 7 maja 2019 (12:13)

W poniedziałek na lotnisku w Krakowie odbyła się uroczystość Dnia Strażaka. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił, a potem także poświęcił nowy wóz strażacki ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. 

W homilii ks. abp Jędraszewski przywołał słowa Chrystusa, który wskazał, że jest jedyną drogą prowadzącą do Ojca. – Kościół żyje tajemnicą tej drogi, którą wyznaczył nam Pan Jezus – powiedział metropolita krakowski, nawiązując do słów św. Pawła, że aby osiągnąć zbawienie, należy odważnie nią kroczyć i nie wolno z niej zawrócić.

Arcybiskup stwierdził, że droga bezinteresownej, ofiarnej, solidarnej i gotowej do poświęceń miłości Chrystusa często jest bardzo niebezpieczna. Przywołał wydarzenia, które miały miejsce na lotnisku pod Moskwą, gdy cały świat obserwował dramatyczne zmagania służb ratowniczych, by uratować ludzkie życie. Podkreślił, że należy modlić się za ofiary tej tragedii, ale także za strażaków, by byli gotowi zawsze nieść pomoc, o opiekę Boga, Jego błogosławieństwo i odwagę. Postawa strażaków, która wymaga wiele trudu, jest najwspanialszym dowodem ich odpowiedzialnej, pięknej i szlachetnej miłości do bliźniego. – Jeśli taką miłością się żyje, człowiek staje się kimś wielkim i spełnionym. Wtedy również jego najbliższe otoczenie ulega przemianie: jest szlachetne i dobre. Dzięki temu taka staje się nasza Ojczyzna – powiedział arcybiskup Jędraszewski.

Na zakończenie kaznodzieja przypomniał, że Jezus jest jedyną drogą do Ojca. – Prowadząc do Ojca, prowadzi nas jednocześnie do naszych braci – zaznaczył. 

Po Mszy św. odbył się uroczysty apel wraz z poświęceniem nowego lotniskowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. 

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl